انتخابات 5 حوزه به جامانده، 28 خرداد 1400 برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ باران علم، سخنگوی شورای نگهبان گفت: 5 حوزه به جامانده، در انتخابات میاندوره ای یعنی 28 خرداد سال 1400 همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می گردد.

انتخابات 5 حوزه به جامانده، 28 خرداد 1400 برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ باران علم از ایسنا، عباسعلی کدخدایی در این باره گفت: افرادی که در مرحله اول انتخاب شدند ولی فوت کردند، انتخابات حوزه آنها به انتخابات میان دوره ای منتقل می گردد که با اولین انتخابات سراسری برگزار خواهد شد و ان شاءالله در سال 1400 همزمان با انتخابات ریاست جمهوری نسبت به انها هم مشخص تکلیف خواهد شد.

کدخدایی یادآور شد: 5 حوزه انتخابیه دیگر نیز به دلیل فوت سه منتخب، جعلی بودن مدرک تحصیلی یک منتخب و تایید نشدن یک منتخب از سوی نمایندگان در حوزه های انتخابیه تهران، آستانه اشرفیه، بهار و کبودرآهنگ، تفرش، فراهان و آشتیان، و گچساران در انتخابات میان دوره ای 1400 مشخص تکلیف خواهد شد.

سخنگوی شورای نگهبان با اشاره به تاثیر ویروس کرونا در برگزاری انتخابات ادامه داد: با توجه به شیوع این ویروس منحوس آنچه که باید مورد توجه قرار گیرد، این است که به دستورالعمل های بهداشتی پایبند باشیم و افراد حتما برای حضور در شعب اخذ رای ماسک و اتوماتیک شخصی همراه داشته باشند.

کدخدایی در سرانجام یادآور شد: سامانه سنا برای نظارت بر برگزاری انتخابات بصورت آزمایشی راه اندازی شده است.

منبع: جام جم آنلاین

به "انتخابات 5 حوزه به جامانده، 28 خرداد 1400 برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخابات 5 حوزه به جامانده، 28 خرداد 1400 برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید