تفاوت دیدگاه مردم محلی و گردشگران نسبت به مقاصد توریستی را روی نقشه ببینید

به گزارش وبلاگ باران علم، اریک فیشر طی پروژه ای به نام مردم محلی و گردشگران، به آنالیز دیدگاه مردم محلی و گردشگران از شهرهای توریستی جهان پرداخته و آن را روی نقشه نشان داده است.

تفاوت دیدگاه مردم محلی و گردشگران نسبت به مقاصد توریستی را روی نقشه ببینید

جهانگردان اغلب هنگام بازدید از شهری که تا به امروز ندیده اند، از مکان های جهانگردی معروف آن تماشا می نمایند که اغلب در رسانه های تبلیغ می گردد. اما برای اهالی یک مقصد جهانگردی این طور نیست و احتمالاً به مکان هایی که معروفیت کمتری دارند، می فرایند و شاید تا مدت های مدیدی گذرشان به نقاط توریستی معروف شهر نیفتد.

اریک فیشر، هنرمندی است که در قالب یک پروژه، تفاوت دیدگاه مردم محلی و جهانگردان از یک شهر و عکس هایی که از آنجا گرفته اند را به صورت دقیق آنالیز نموده است. در این پروژه که مردم محلی و جهانگردان (Locals and Tourists) نام دارد، نقشه 136 شهری جمع آوری شده است که بزرگ ترین و پربازدیدترین شهرهای جهان به شمار می فرایند.

اریک فیشر، برای تهیه نقشه شهرها، از داده های مپ باکس و توییتر استفاده نموده است. نقاط قرمزرنگ نشان دهنده تصاویری هستند که جهانگردان گرفته اند و نقاط آبی به تصاویری اشاره دارد که ساکنان محلی عکاسی نموده اند. این داده ها در فاصله سال های 2010 تا 2013 جمع آوری شده اند و شاید تاحدودی قدیمی به نظر برسند، اما ازآنجاکه جاذبه های اصلی جهانگردی در شهرهای بزرگ تغییر چندانی ننموده است، می توان گفت که نقشه های مذکور با دقت نسبتاً خوبی فعالیت جهانگردان و مردم محلی را نشان می دهند.

در پروژه مردم محلی و جهانگردان، افرادی که به مدت یک ماه متمادی از یک شهر توییت نموده بودند، به عنوان مردم محلی در نظر گرفته شدند. درهمین حال، افرادی که شهفرایند یک شهر محسوب می شدند و از مکان دیگری توییت می کردند، در دسته بندی جهانگرد قرار گرفتند.

منبع: کجارو / archdaily.com

به "تفاوت دیدگاه مردم محلی و گردشگران نسبت به مقاصد توریستی را روی نقشه ببینید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تفاوت دیدگاه مردم محلی و گردشگران نسبت به مقاصد توریستی را روی نقشه ببینید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید