زلزله 5.1 ریشتری جنوب فارس 2 مصدوم داشت

به گزارش وبلاگ باران علم، مدیر کل مدیریت بحران استانداریفارس گفت: زلزله 5.1 ریشتری شامگاه یک شنبه 25 خرداد به مرکزیت بیرم لارستان، دو مصدوم در روستای فداغ از توابع شهرستان گراش به دنبال داشت.

زلزله 5.1 ریشتری جنوب فارس 2 مصدوم داشت

به گزارش وبلاگ باران علم به نقل از ایرنا، رحیم آزادی اضافه نمود: این زمین لرزه در شعاع 40 کیلومتری از کانون زلزله و در شهرستان های لارستان، گراش، خنج و اوز احساس شد.

وی ادامه داد: برخی خانه های روستایی در روستاهای خلیلی و فداغ شهرستان گراش در اثر این زلزله تخریب شد.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری فارس ادامه داد: بعد از زمین لرزه، برای دقایقی برق مناطق کانون زلزله قطع شد که پس از چند دقیقه، وصل شد.

وی اظهار کرد: نیروهای امدادی در شهرستان های کانون زلزله در جنوب استان فارس در حال آماده باش هستند و از آمادگی کامل برای امدادرسانی در زمان وقوع زلزله برخوردار هستند.

بنا بر اعلام جمعیت هلال احمر فارس، در پی وقوع زمین لرزه 5.1 ریشتر ساعت 22 و 35 دقیقه و 58 ثانیه شامگاه یک شنبه 25 خردادماه جاری بخش بیرم، چهار تیم ارزیاب برای بررسی و کمک به زلزله زدگان به منطقه اعزام شدند.

بنا بر گزارش مرکز لرزه نگاری کشوری موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران این زمین لرزه در فاصله 17 کیلومتری بیرم، 24 کیلومتری لامرد و 30 کیلومتری وراوی فارس به وقوع پیوست.

کانون این زمین لرزه در عمق 16 کیلومتری زمین گزارش شده است.

همچنین 2 زلزله 4.7 و 4.6 ریشتری بامداد یک شنبه 25 خردادماه جاری در منطقه های بیرم، خلیلی و محمله در جنوب استان فارس را لرزاند.

  • جزییات 2 زلزله 4.6 و 4.7 ریشتری در استان فارس

بخش بیرم با جمعیتی حدود 15 هزار نفر در فاصله 140 کیلومتری لارستان استان فارس واقع شده است.

شهرستان لارستان به مرکزیت شهر لار در فاصله حدود 380 کیلومتری شیراز واقع شده است.

منبع: همشهری آنلاین

به "زلزله 5.1 ریشتری جنوب فارس 2 مصدوم داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زلزله 5.1 ریشتری جنوب فارس 2 مصدوم داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید