مهدی طارمی، علی دایی می شود؟

به گزارش وبلاگ باران علم، قرعه کشی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا برگزار گشت و تیم پورتو باید به مصاف چلسی انگلیس برود. مهدی طارمی مهاجم پیروز پورتو در بازی رفت غایب است و به خاطر اخراج در بازی قبل تیمش برابر یووه، فقط در دیدار برگشت فرصت رویارویی با چلسی را دارد.

مهدی طارمی، علی دایی می شود؟

مهاجم پورتو پنجمین ایرانی گلزن ACL

مهدی طارمی در دیدار رفت برابر یوونتوس در همان ثانیه های نخست دروازه شزنی را باز کرد. با این گل طارمی پنجمین ایرانی شد که در لیگ قهرمانان اروپا گلزنی می کند. علی دایی (3 گل)، مهدی مهدوی کیا (2 گل)، علی کریمی (یک گل) و سردار آزمون (4 گل) چهار بازیکنی بودند که قبل از مهدی در ACL گل زده بودند.

طارمی هم چنان به دنبال موشک!

مهدی طارمی با گلزنی مقابل یوونتوس خاطره گل مهدی مهدوی کیا به این تیم را زنده کرد تا بانوی پیر دومین گل خود را هم از یک ایرانی دریافت کند. مهدوی کیا به دپورتیوولاکرونیا هم گل زده و طارمی می تواند با گلزنی مقابل چلسی تعداد گل هایش در لیگ قهرمانان را همانند مهدوی کیا به عدد دو برساند.

مهدی، دایی می شود؟

قطعا خاطره انگیزترین گل های ایرانی ها در لیگ قهرمانان اروپا را علی دایی به ثمر رسانده است. اسطوره فوتبال ایران و آسیا اولین ایرانی بود که در لیگ قهرمانان بازی می کند و در سه دوره حضور خود در این مسابقات 15 بازی انجام داد و سه گل هم زد. دایی مقابل چلسی دبل کرد و یک گل هم به میلان زد. دایی در پیروزی 3 بر یک هرتابرلین برابر چلسی دو گل زد و تک گل تیمش را در تساوی یک یک با میلان به ثمر رساند. او یک گل خود را با ضربه سر و دو گل را با پای راست زده است.

حالا مهدی طارمی این فرصت را دارد که سومین گل یک ایرانی در لیگ قهرمانان را وارد دروازه چلسی کند؛ البته جهانبخش در لیگ جزیره پیروز به بازکردن دروازه آبی های لندن به زیباترین شکل ممکن شده بود.

مهدی طارمی اگر بتواند برابر چلسی گل بزند هم می تواند تعداد گل هایش را به مهدوی کیا برساند هم می تواند مثل دایی دروازه چلسی را باز کند.

آبی های احیای شده انگلیس مقابل آبی های پرتغالی!

چلسی از زمان اخراج لمپارد و انتخاب توماس توخل به عنوان سرمربی عملکرد خوبی داشته است. این تیم نه فقط در لیگ انگلیس بلکه در لیگ قهرمانان اروپا یک تیم منظم و هجومی شده است. شاگردان توخل در مرحله یک هشتم نهایی بدون آن که مقابل اتلتیکومادرید صدرنشین لالیگا به مشکل بخورد در مجموع 3 بر صفر به رجحان رسید و صعود کرد. آن ها در خانه حریف یک گل زدند و در خانه هم با دو گل باعث وداع شاگردان سیمئونه شدند.

عملکرد ایرانی ها در گلزنی ACL

علی دایی: 3 گل مقابل تیم های چلسی انگلیس و آث میلان ایتالیا

سردار آزمون: 4 گل مقابل تیم های بایرن مونیخ آلمان، اتلتیکو مادرید اسپانیا، لیون فرانسه و بنفیکا پرتغال

مهدی مهدوی کیا: 2 گل مقابل تیم های یوونتوس ایتالیا و دپورتیوو لاکرونیا اسپانیا

علی کریمی: یک گل راپیدوین اتریش

مهدی طارمی: یک گل یوونتوس ایتالیا

منبع: فرارو

به "مهدی طارمی، علی دایی می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی طارمی، علی دایی می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید