پارادوکس و دیگر هیچ، منصوریان پس از حضور در موی تای دوباره به ووشو بازگشت؟

به گزارش وبلاگ باران علم، شهربانو منصوریان درحالی از حضور در رشته موی تای خبر داده است که شنیده ها حاکی از آن است که وی می خواهد به اسم بازیکن و سرمربی، تیم ووشو سپاهان را در مسابقات لیگ همراهی کند.

پارادوکس و دیگر هیچ، منصوریان پس از حضور در موی تای دوباره به ووشو بازگشت؟

به گزارش وبلاگ باران علم، شهربانو منصوریان و خدیجه آزاد پور دو تن از قهرمانان سابق ووشو ایران و دنیا اخیراً با کناره گیری از رشته ووشو به انجمن موی تای پیوستند تا ادامه فعالیت خود را در این رشته ورزشی ادامه بدهند.

مسئولان انجمن موی تای برای حضور و فعالیت سایر ورزشکاران رشته های رزمی در این رشته و آنهم با سر و صداى زیاد رسانه اى، قوانین و مقرراتی را تصویب کردند که اجازه فعالیت را به ورزشکاران موی تای در رشته های دیگر نخواهد داد و حتی برای نشان دادن جدیت خود در این موضوع از ورزشکاران تعهد رسمی می گیرند.

شهربانو منصوریان بعد از عمل جراحى و دورى از میادین ورزشى و خدیجه آزادپور که سالهاست از ورزش قهرمانى به دور بوده است هم با پذیرفتن این قوانین به صورت رسمی متعهد شدند که از این پس تنها در این رشته به فعالیت بپردازند و هیچ فعالیتی در سایر رشته های رزمی و رینگی نداشته باشند.

طبیعتاً پذیرفتن تعهد همکاری با موی تای باید مانع ازحضور شهربانو منصوریان در ووشو و حتی مسابقات حرفه ای این رشته ورزشی در خارج از کشور باشد، اما شنیده می گردد برخلاف امضای این تعهدنامه، شهربانو منصوریان در امسال هم به اسم بازیکن و سرمربی تیم ووشو سپاهان را در مسابقات لیگ این رشته همراهی خواهد نمود.

در این شرایط باید دید در صورت واقعیت داشتن قصد منصوریان برای حضور در مسابقات لیگ ووشو، واکنش مسئولان انجمن موی تای چه خواهد بود و آیا مانع این موضوع خواهند شد.

از طرفی برخلاف اینکه گفته می گردد رشته موی تای المپیکی شده است و حتی در نمونه تعهد خدیجه آزاد پور هم به آن اشاره شده است، این رشته هنوز المپیکی نشده است و تنها از سوى کمیته بین المللی المپیک به رسمیت شناخته شده است، موضوعى که براى ووشو در سالیان دورتر و در سال 2002 افتاده است و تعیین نیست بیان این موضوع و تاکید بر این اشتباه با چه هدفى از سوى مسئولین موى تاى اجرا شده است.

شنیده شده است، استفاده از ورزشکاران رشته هاى دیگر رزمى در انجمن موى تاى موجب رنجش خاطر پیشکسوتان و قهرمان سابق این رشته شده که تا به امروز توضیحى در این خصوص از سوى انجمن ارائه نشده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "پارادوکس و دیگر هیچ، منصوریان پس از حضور در موی تای دوباره به ووشو بازگشت؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارادوکس و دیگر هیچ، منصوریان پس از حضور در موی تای دوباره به ووشو بازگشت؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید