پرسپولیس دقایق ابتدایی دستپاچه عمل کرد، قبول ندارم اولسان خسته بود

به گزارش وبلاگ باران علم، تیم فوتبال پرسپولیس روز گذشته در فینال لیگ قهرمانان 2020 آسیا با نتیجه یک به 2 برابر تیم اولسان هیوندای کره جنوبی مغلوب شد و به عنوان نایب قهرمانی بسنده کرد.

پرسپولیس دقایق ابتدایی دستپاچه عمل کرد، قبول ندارم اولسان خسته بود

رضا ترابیان که سابقه بازی و مربیگری در تیم فوتبال پرسپولیس و کار با یحیی گل محمدی را دارد، درباره مسابقه فینال به وبلاگ باران علم گفت: قبل از آغاز مسابقه همه یک جورهایی فکر می کردند تیم اولسان فوق العاده حرفه ای و خیلی فنی باشد. به نوعی همه از این تیم کمی ترس داشتند. شاید در 10 - 15 دقیقه ابتدایی مسابقه همین تفکر هم بر بازیکنان پرسپولیس حاکم بود. اولسان در این دقایق بازی سریع و تک ضربی انجام داد و حتی توانست توپ را به تیرک دروازه پرسپولیس بزند. بازیکنان پرسپولیس در دقایق ابتدایی یک مقدار دستپاچه عمل کردند اما بعد از آن با حفظ توپ و پاسکاری، نبض بازی را در اختیار گرفتند و تمرکز پیدا کردند.

مربی سابق تیم فوتبال پرسپولیس ادامه داد: وقتی پرسپولیس بازی را در اختیار گرفت، تیم اولسان عقب رفت و حتی در نیمه خودش دفاع کرد. هرچه پرسپولیس رو به جلو می رفت، بازیکنان اولسان هم عقب می رفتند. به نظرم پِرس خوب پرسپولیس باعث شده بود اولسان عقب بنشیند و در نهایت بازیکنان ما توانستند روی اشتباه آنها توپ گیری نمایند و به گل برسند.

رضا ترابیان (نفر سمت راست) در لیگ حِرف و مشاغل

ترابیان به اتفاقات بعد از گل پرسپولیس و دو پنالتی به سود تیم اولسان اشاره نمود و گفت: گاهی در فوتبال داستان هایی پیش می آید که از کنترل کادر فنی و بازیکنان خارج است. پرسپولیس روی دستپاچگی دو پنالتی به اولسان داد. فکر می کنم خطای پنالتی اول به خاطر حرکت احساسی بازیکنان پرسپولیس و کوشش برای حفظ گل بود. در پنالتی دوم هم مهدی شیری یک مقدار آماتور عمل کرد. در این سطح از فوتبال نباید چنین اشتباهاتی رخ بدهد.

وی اضافه نمود: نمی دانم مهدی شیری در فشار بود که آن حرکت را انجام داد و یا فکر می کرد اگر توپ را با دست نزند، بازیکن اولسان گل می زند. شاید اگر شیری هزار بازی دیگر انجام بدهد، چنین اشتباهی مرتکب نگردد. از یک طرف این اشتباه قابل توجیه نیست و از طرف دیگر نمی گردد بازیکن را تحت فشار گذاشت. به هر حال تمام بازیکنان پرسپولیس کوشش خود را انجام دادند و گاهی زیر فشار مسابقه، اشتباهات عجیب و غریب سر می زند.

مربی و بازیکن سابق پرسپولیس با بیان اینکه این تیم قدرت خوبی برای انجام ضدحملات داشت، اظهار کرد: شاید اگر بازیکنان پرسپولیس گل اول را حفظ نموده بودند، در نیمه دوم و با جلو کشیدن تیم اولسان می توانستند به گل های دوم و سوم هم برسند. فضایی که تیم اولسان ایجاد می کرد این شانس را به پرسپولیس می داد تا با مهره های سرعتی و تکنیکی خود مثل مهدی عبدی، بشار رسن، سیامک نعمتی و امید عالیشاه به گل های بعدی برسد. در هر صورت همه اعضای پرسپولیس خوب کار کردند و طرفداران باید از صعود تیمشان به فینال و بازی در این سطح از فوتبال آسیا شاد باشند.

ترابیان درباره افت تیم اولسان در نیمه دوم تاکید نمود: برخی ها می گویند اولسان به دلیل بازی های قبلی خود خسته بود. من اصلاً این را قبول ندارم. بین بازی نیمه نهایی اولسان و حضور در فینال حدود یک هفته زمان وجود داشت. این دوره برای ریکاوری یک تیم حرفه ای کافی است. اولسان در فینال هم سرحال بود و تمام بازیکنانش را در اختیار داشت.

ملاقات پرسپولیس و اولسان

وی یادآور شد: به نظرم این پرسپولیس بود که مظلوم واقع شد. هم عیسی آل کثیر محروم شد و هم وحید امیری و احسان پهلوان در فینال نبودند. دست و پای پرسپولیس بسته بود اما با همین تیم و نفرات عملکرد در فینال خوب بود. مطمئن هستم اگر بازیکنان پرسپولیس خودشان دچار خطای پنالتی نمی شدند، اولسان در جریان بازی نمی توانست گلزنی کند. اگر پرسپولیس با فزونی نیمه نخست را تمام می کرد، در نیمه دوم بدون اشتباه به زمین می آمد و تمام فضاها را روی اولسان می بست. پرسپولیس در انجام بازی بسته هم خیلی خوب کار می نماید و با همین روش و روی ضد حملات به گل های بعدی می رسید.

ترابیان در انتها گفت: یحیی گل محمدی شخصیت بزرگی دارد و از نظر روحی و روانی قوی است. مطمئنم او دوباره خودش و پرسپولیس را می سازد. به نظرم پرسپولیس با قهرمانی دوباره در لیگ می تواند آغاز خوبی داشته باشد و با تجربه بیشتر و یک نیمکت قوی تر حضور بهتری در لیگ قهرمانان خواهد داشت. موفقیت پرسپولیس را می توان از این نگاه هم دید که در طول سه سال، دو بار فینالیست آسیا شده است. بازیکنان پرسپولیس به این باور رسیده اند که می توانند یک پای فینال باشند که این از همه چیز مهمتر است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پرسپولیس دقایق ابتدایی دستپاچه عمل کرد، قبول ندارم اولسان خسته بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس دقایق ابتدایی دستپاچه عمل کرد، قبول ندارم اولسان خسته بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید