آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و دنیا ، ترکیه از ایران پیشی گرفت؛ افغانستان رکورد زد ، افزایش ابتلا در ایران

به گزارش وبلاگ باران علم، تعداد مبتلایان به بیماری کووید19 در سراسر دنیا به بیش از 6 میلیون و 520 هزار نفر رسید و شمار مرگ های ناشی از این بیماری همه گیر بیش از 384 هزار نفر ثبت شد.

آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و دنیا ، ترکیه از ایران پیشی گرفت؛ افغانستان رکورد زد ، افزایش ابتلا در ایران

به گزارش وبلاگ باران علم، سخنگوی وزارت بهداشت ایران از شناسایی 3134 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور اطلاع داد و گفت: در طول 24 ساعت گذشته، 70 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند. بر این اساس مجموع جان باختگان این بیماری به8012 نفر رسید.

کیانوش جهانپور گفت: از 13 تا 14 خرداد 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 3134 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در کشور شناسایی شد که از بین مبتلایان جدید، 493 مورد بستری و 2641 مورد از افراد معادل 84 درصد از موارد جدید در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

وی با بیان این که مجموع بیماران کووید19 در کشور به 160 هزار و 696 نفر رسید، اضافه کرد: در طول 24 ساعت گذشته، 70 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند. بر این اساس مجموع جان باختگان این بیماری به 8012 نفر رسید.

جهانپور ادامه داد: تا به امروز 125 هزار و 206 نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند. به گفته سخنگوی وزارت بهداشت ایران 2557 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در شرایط شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت همچنین گفت: تا به امروز 997 هزار و 9 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور اجرا شده است. وی با بیان این که شرایط خوزستان همچنان قرمز است، اظهار کرد: استان های هرمزگان، آذربایجان های شرقی و غربی، کردستان، کرمانشاه، بوشهر، سیستان و بلوچستان، قزوین و خراسان رضوی در شرایط هشدار قرار دارند.

  • شمار قربانیان کرونا در بریتانیا از 50 هزار نفر گذشت

به گزارش یورونیوز، شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به ویروس جدید کرونا در بریتانیا از 50 هزار نفر فراتر رفت. به این ترتیب بریتانیا هم اکنون بیشترین آمار مرگ و میر بر اثر ابتلا به بیماری همه گیر کووید 19 را در اروپا دارد. با احتساب آخرین آمارها از اسکاتلند تا به امروز 50 هزار و 59 بیمار مبتلا به نوع جدید ویروس کرونا در سراسر بریتانیا جان خود را از دست داده اند.

منبع ایرنا

  • کرونا در افغانستان؛ رکورد قربانیان روزانه شکسته شد

وزارت صحت عامه افغانستان روز چهارشنبه اعلام نمود که طی شبانه روز گذشته 24 نفر در این کشور بر اثر ابتلا به بیماری کووید 19 جان خود را از دست داده اند. این رقم بیشترین موارد مرگ ومیر روزانه در افغانستان از زمان شروع همه گیری ویروس جدید کرونا محسوب می گردد.

بنا به اعلام مقامات افغانستان شمار جان باختگان بر اثر ابتلا به کووید 19 در این کشور به 294 نفر رسیده است. این در حالی است که تعداد افرادی که نتیجه تست کرونای آنها در این کشور مثبت بوده 17 هزار و 267 نفر اعلام شده است.

  • آخرین آمار ابتلای به ویروس کرونا در ترکیه | 24 نفر دیگر جان باختند

وزیر بهداشت ترکیه گفت که 867 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به ثبت رسیده است. تسنیم به نقل از روسیاالیوم نوشت: فخرالدین قوجه وزیر بهداشت ترکیه از ثبت 867 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور اطلاع داد. وی همچنین از ثبت 24 مورد جدید فوتی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا اطلاع داد.

تا به امروز 166422 نفر در ترکیه به ویروس کرونا مبتلا شده اند که 4609 نفر از آنها جان خود را از دست داده اند. این در حالی است که تا به امروز 130 هزار و 852 نفر از مبتلایان به کرونا در ترکیه بهبود یافته اند.

پیش از این مقامات ترکیه اعلام نموده بودند که این کشور مرحله اول مقابله با کرونا را پشت سر گذاشته است.

منبع: همشهری آنلاین

به "آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و دنیا ، ترکیه از ایران پیشی گرفت؛ افغانستان رکورد زد ، افزایش ابتلا در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین آمار رسمی کرونا در ایران و دنیا ، ترکیه از ایران پیشی گرفت؛ افغانستان رکورد زد ، افزایش ابتلا در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید