اجرای ویندوز در مک های دارای تراشه M1 به تصمیم مایکروسافت وابسته است

به گزارش وبلاگ باران علم، بعد از عرضه مک های دارای پردازنده اپل M1، مدیران اپل با نشریه های مختلفی مصاحبه کردند. به تازگی یکی از نشریه های علم و تکنولوژی به نام Ars Technica مصاحبه ای را با مدیر بخش مهندسی نرم افزار اپل یعنی کریگ فدریگی (Craig Frderighi)، سرپرست بخش تکنولوژی سخت افزار جانی سروجی (Johny Srouji) و معاون بازاریابی اپل به نام Greg Joswiak انجام داده است.

اجرای ویندوز در مک های دارای تراشه M1 به تصمیم مایکروسافت وابسته است

با وجود اینکه بیشتر بخش این مصاحبه به موضوعاتی اختصاص داشت که پیش تر هم توسط این سه نفر در مصاحبه های قبلی راجع به آن صحبت شده بود، اما در این مصاحبه جدید حرف های جالبی توسط فدریگی در خصوص مایکروسافت، ویندوز و مک های دارای پردازنده M1 زده شد.

همان گونه که می دانید این مک های جدید از سیستم عامل ویندوز پشتیبانی نمی نمایند و همچنین کاربران نمی توانند که از ابزار هایی مانند Boot Camp برای نصب کردن ویندوز بر روی این مک ها استفاده نمایند. به طور حتم پشتیبانی از ویندوز در مک های جدید یکی از ویژگی هایی است که بسیاری از کاربران مشتاق دیدن آن هستند.

فدریگی در رابطه با این موضوع گفته است که اجرای ویندوز بر روی مک های مجهز به پردازنده M1 به مایکروسافت بستگی دارد. او ادامه داد که این مک های جدید به گونه ای توسعه داده شده اند که می توانند از ویندوز پشتیبانی نمایند. اما در نهایت مایکروسافت باید تصمیم بگیرد که مجوز استفاده از نسخه ARM ویندوز را به کاربران این مک ها بدهد.

  • با ویندوز 1.0 آشنا شوید؛ سیستم عامل مایکروسافت 35 ساله شد

او در این مصاحبه گفت: این موضوع که کاربران بتوانند ویندوز را در مک های M1 اجرا نمایند به مایکروسافت بستگی دارد. این مک ها به گونه ای توسعه داده شدند و دارای تکنولوژی هستند که می توانند نسخه ARM ویندوز را اجرا نمایند که از برنامه های x86 پشتیبانی می نماید.

او همچنین ادامه داد اما در نهایت مایکروسافت باید در رابطه با مجوز استفاده از این ویندوز در مک های M1 تصمیم بگیرد. به طور ختم این مک ها به شکل خوبی با این نسخه از ویندوز سازگارند.

او در بخش دیگری از سخنان خود اجرای ویندوز با استفاده از پلتفرم های ابری را به عنوان یکی از راهکار های ممکن برای برطرف این مشکل در آینده مطرح کرد. در کنار این راهکار، او همچنین از ابزار CrossOver نام برد که کاربران با استفاده از آن و قابلیت رزتا 2 (Rosetta 2) در مک های M1 می توانند که اپ های ویندوزی x86 را اجرا نمایند.

این سه نفر همچنین در این مصاحبه راجع به موضوع های مختلف دیگری مانند توسعه پردازنده های اپل سیلیکون، طراحی پردازنده M1، قدرت این پردازنده و حافظه یکپارچه در آن و در نهایت اجرای اپ های iOS در این مک های جدید صحبت کردند.

  • مک بوک پرو M1 در برابر مک بوک پرو اینتل؛ تست سرعت

منبع: MacRumors

منبع: دیجیکالا مگ

به "اجرای ویندوز در مک های دارای تراشه M1 به تصمیم مایکروسافت وابسته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای ویندوز در مک های دارای تراشه M1 به تصمیم مایکروسافت وابسته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید