ارگ: مذاکرات غنی-عبدالله پیشرفت چشمگیری دارد

به گزارش وبلاگ باران علم به نقل از جمهور، صدیق صدیقی سخنگوی ارگ ریاست جمهوری افغانستان می گوید مذاکرات بر سر حل اختلافات سیاسی پیشرفت چشمگیری داشته و جزئیات آن پس از تصمیم گیری نهایی، به اطلاع مردم می رسد.

ارگ: مذاکرات غنی-عبدالله پیشرفت چشمگیری دارد

گفتنی است در افغانستان، دو مدعی ریاست جمهوری در مجادله با یکدیگر هستند که یکی از آنها (اشرف غنی) است که از سوی کمیسیون انتخاباتی مورد تائید است و دیگری (عبدالله عبدالله) است که زمانی رئیس دولت اجرایی این کشور بوده است.

پیش از این عبدالله عبدالله نیز گفته بود: به مردم افغانستان اطمینان می دهیم که در این مذاکرات به پیش رفت هایی دست یافته ایم و توافق هایی روی اصول انجام شده است و اکنون کار روی جزئیات و نهایی سازی توافق میان دو طرف ادامه دارد.

عبدالله ابراز امیدواری نموده که با توجه به بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا و احتیاج به تامین صلح، اتحاد و همسویی ملی برای مقابله با مسائل امنیتی-اقتصادی ناشی از آن، توافق سیاسی هرچه زودتر نهایی گردد.

گفتنی است اختلاف قدرت در افغانستان مانع از برگزاری مذاکرات بین الافغانی است که به اجرای توافق صلح طالبان-آمریکا و در نهایت خروج نیروهای بیگانه از این کشور، منجر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ارگ: مذاکرات غنی-عبدالله پیشرفت چشمگیری دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارگ: مذاکرات غنی-عبدالله پیشرفت چشمگیری دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید