از کجا بدانیم گردشگری نمونه هستیم؟

به گزارش وبلاگ باران علم، این روزها گردشگری بسیار رواج پیدا کرده است که شما نیز از این قائله مستثنی نیستید ولی آیا شما نیز همچون گردشگران خبره به سفر می روید. در ادامه با ویژگی گردشگران خبره آشنا می شوید. با خبرنگاران همراه باشید.

از کجا بدانیم گردشگری نمونه هستیم؟

به نظر می رسد که این روزها افراد زیادی به گردش دور جهان تمایل پیدا می کنند، چه برای دو هفته یا دو ماه یا حتی دو سال. با این حال، این بدین معنی نیست که هرکسی می تواند جهانگرد ماهری باشد. معمولاً این افراد را می توان به راحتی تشخیص داد: آن ها کمتر بابت محیط تازهشان اشتیاق نشان می دهند و حتی کمی هم ناخوشایند هستند. در مقایسه با جهانگرد نمونه که به راحتی خود را با محیط تازهی که در آن قرار گرفته وفق می دهد.

اگر دوست دارید بدانید که جز کدام یک از جهانگردان هستید، این 10 ویژگی که بیانگر جهانگردان نمونه است را مطالعه کنید. اگر جهانگردی نمونه باشید این ویژگی ها را خواهید داشت:

تنها وسایل ضروری را بر می دارید

یکی از قواعدی که به آن پایبند هستید، برداشتن وسایل مورد نیاز است و ترجیحا از برداشتن لوازم اضافی خودداری می کنید. هم چنین قبل از سوار شدن به هواپیما از قوانین حمل کیف به داخل آن اطلاع دارید. در سفر کوله گردی که به جنوب شرقی آسیا داشتم تنها یک کوله با خود برداشتم و به راحتی هر چیزی که نیاز داشتم را در طی سفر خرید می کردم. به این روش بسیار ساده تر است و امکان این را دارید که با خیال راحت سوار هواپیما شده و شروع به سیاحت کنید.

برنامه ریزی می کنید ولی افراط نمی کنید

کمی تحقیق همیشه خوب است. تحقیق بسیار ضروری و مفید است تا دیدی از مقصد مورد نظرتان به دست آورید، از جمله، آب و هوا، الزامات ورود، قوانین محلی و دیگر بایدها و نبایدها. ولی مادامی که آن ها را مناسب خود نیافتید، مایلید که اتفاقات طبق روال خودشان رخ دهند. این امر به نحوه استفاده شما از راهنمایی های سفر نیز بستگی دارد، از آن ها فهرست وار استفاده نکنید بلکه به عنوان مرجع در نظر بگیرید.

برخی کلمات زبان محلی مقصد را یاد می گیرید

برای یادگیری برخی بذله گویی های معمول در زبان محلی مثل لطفا، ممنونم، سلام و خداحافظ وقت گذاشته و تلاش می کنید. این امر باعث می شود که ارتباط بهتری با افراد محلی داشته باشید و سفرتان مجذوب کننده تر شود.

از فناوری دوری می کنید مگر زمان هایی که به دردتان می خورد

برخی نرم افزارها هستند که تجربه سفرتان را لذت بخش تر می کنند مثل ذخیره سازی اسناد، راهنماهای سفر، یادگیری و ترجمه زبان، عکاسی یا حتی نرم افزارهای شبکه های اجتماعی. بااین حال شما حواستان هست که چگونه از آن ها استفاده کنید و در مواقع غیرضروری از آن ها دوری کنید. این باعث می شود که حضورتان در سفر بیشتر باشد و از تجربیات پیش رو لذت بیشتری ببرید.

در مراسم سنتی مردم محلی شرکت می کنید

حضور به عنوان تماشاچی هیچ وقت به مقدار مشارکت داشتن مهیج نیست و شما به هنگام مسافرت از این امر غافل نیستید. اغلب، مردم محلی از حضور جهانگردان در میان خود استقبال می کنند. اگر از این کار خجالت بکشید و امتناع کنید، نهایتا اینکه این احتمال وجود دارد که شما دیگر این مردم را ملاقات نخواهید کرد.

به فرهنگ های دیگران احترام می گذارید

سفر یک موهبت بی نظیر است، باعث می شود که جهان بینی شما بسط یابد و شما را در معرض چیزهایی قرار می دهد که هرگز تصور آن را نمی کردید، حال آنکه چیز تازه غذایی تازه باشد یا مراسمی مذهبی. خواه با آن ها موافق باشید یا نه، شما به آن ها احترام می گذارید و رسوم آن ها را به عنوان روشی از زندگی قبول می کنید.

جنبه مثبت را می بینید

اغلب مواقع، با مسائل کوچک و بزرگ روبرو می شوید. ممکن است از چیزی از شما به سرقت برود، گرفتار یک باد شدید شوید یا از پروازتان جا بمانید. وقتی این چنین اتفاقاتی می افتد، بابت آن ها پریشان نمی شوید و سعی می کنید جنبه مثبت آن را ببینید.

از کنج راحت زندگی خارج می شوید

از جنبه های خوب مسافرت (به ویژه مسافرت به خارج از کشور) این است که از کنج راحت زندگی تان خارج می شوید. شما از تجملات و آسایشی که اطرافتان را گرفته آسوده می شوید و می آموزید که در اصل شما چه کسی هستید. به عنوان یک جهانگرد ممتاز شما به این امر به دید ماجراجویی نگاه می کنید.

از هر اتفاق غیرمنتظره استقبال می کنید

در هر ماجراجویی، به احتمال زیاد در جریان سفر به اتفاقات غیرمنتظره بر خواهید خورد. ممکن است گم شوید یا افراد محلی شما را به خانه خود دعوت کنند. یک جهانگرد خوب یاد می گیرد که با جریان حرکت کند و از موقعیتی که دارد بیشترین استفاده را بکند. وقتی که در گردش کامبوج، راهنمای تور متوجه شد که من به ورزش علاقه دارم من را به بازی فوتبال با دوستانش دعوت کرد. آن روز از برجسته ترین لحظات سفر من بود.

دوستان تازه پیدا می کنید

اگر به تنهایی سفر می کنید، اهمیت این امر بیشتر نیز می شود و برای کسانی که به کشورهای خارجی سفر می کنند کاربردی تر است. دوستی و آشنا در سفر ارتباط خاصی است و تا یک زمان معینی هم ادامه دارد. در ماجراجویی هایی که به تنهایی سفر کردم، این را متوجه شدم که دو انتخاب دارم یا خودم را در جمع مردم قرار می دهم یا تعطیلات را کسل کننده و به تنهایی سپری کنم.

جهانگرد نمونه دارای این چنین مشخصاتی است بدون اینکه درباره شان فکر کند. بااین حال، بدین معنی نیست که شما نتوانید رفتار خود را با برخی از آن ها وفق دهید. عمل به این پارامترها سفر خوبی را برایتان رقم خواهد زد.

منبع: کجارو / lifehack.org

به "از کجا بدانیم گردشگری نمونه هستیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از کجا بدانیم گردشگری نمونه هستیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید