انتقاد تند قالیباف از آمار فوتی های کرونا

به گزارش وبلاگ باران علم، رییس مجلس گفت: اینکه ما در شرایط فعلی و با وجود تجربه 8 ماهه مبارزه با کرونا در فصل پاییز آمار تلفات بالاتری نسبت به روز هایی داشته باشیم که هنوز با این بیماری آشنا نبودیم، پذیرفتنی نیست.

انتقاد تند قالیباف از آمار فوتی های کرونا

به گزارش ایلنا، رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه موضوع کرونا اولویت امروز کشور است، گفت: آمار بالای تلفات ناشی از کرونا پس از 8 ماه تجربه مبارزه پذیرفتنی نبوده و باید با همکاری یکدیگر برای کنترل این بیماری کوشش کنیم.

محمدباقر قالیباف در حاشیه نشست با مسئولان وزارت بهداشت و روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور در جمع وبلاگ باران علم گفت: یکی از موضوعات جدی که مسئولان حوزه بهداشت و درمان در جلسه امروز مطرح کردند مربوط به حوزه منابع انسانی بود چرا که تداوم بیماری کرونا موجب خستگی کادر درمانی شده است البته با توجه به روحیه ای که از پرستاران و کادر درمان دیدم با همه وجودشان کوشش می نمایند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت جایگزینی نیرو های جدید کادر درمان گفت: هر چه سریعتر باید نیرو های پرستار استخدام و کارشان را آغاز نمایند البته قول هایی در این زمینه داده شده تا نیرو های شرکتی که در جریان مقابله با کرونا زحمت کشیدند و افرادی که به خاطر بیماری کرونا و مسائل مربوط به آن از جهت کار خارج شده اند، در اولویت جذب قرار گیرند.

رئیس قوه مقننه با تأکید بر اینکه موضوع کرونا در حال حاضر موضوع اول کشور است، توضیح داد: مهمترین موضوع در حوزه کرونا بحث درمان نیست بلکه پیشگیری و تشخیص است؛ در بحث تشخیص مسئولان وزارت بهداشت باید کوشش نمایند تا با استفاده از کیت های داخلی تشخیص کرونا امر تشخیص را بهتر انجام دهند تا بتوانیم افراد کرونا مثبت را در سریع ترین زمان قرنطینه کنیم.

قالیباف در این رابطه ادامه داد: نگوییم سخت گیری، بلکه با رعایت جدی تر در مورد فاصله اجتماعی و پروتکل های بهداشتی توسط مردم می توانیم در این زمینه موفقیت هایی کسب کنیم. اینکه ما در شرایط فعلی و با وجود تجربه 8 ماهه مبارزه با کرونا در فصل پاییز آمار تلفات بالاتری نسبت به روز هایی داشته باشیم که هنوز با این بیماری آشنا نبودیم، پذیرفتنی نیست؛ از این رو باید دست به دست هم دهیم و با همکاری هم شیوع این بیماری را کنترل کنیم.

وی ادامه داد: با اطمینان از روحیه و آمادگی روسای دانشگاه ها و بیمارستان ها و مسئولان وزارت بهداشت و درمان می توانیم در دو ماه آینده شیوع ویروس کرونا را کنترل کنیم.

منبع: فرارو

به "انتقاد تند قالیباف از آمار فوتی های کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد تند قالیباف از آمار فوتی های کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید