تزریق واکسن کرونا برای بازی در سری A اجباری می شود

به گزارش وبلاگ باران علم، رئیس فدارسیون فوتبال ایتالیا در نظر دارد که حضور بازیکنان در لیگ دسته اول فوتبال این کشور را به واکسینه شدن در برابر ویروس کرونا مشروط کند.

تزریق واکسن کرونا برای بازی در سری A اجباری می شود

به گزارش وبلاگ باران علم، گابریله گراوینا رئیس فدراسیون فوتبال فوتبال ایتالیا تأیید کرد که درصدد اجباری کردن واکسن کرونا برای بازیکنان سری A و B است، چرا که هنوز درصد قابل توجهی از آنها حاضر به تزریق واکسن نشده اند. این تصمیم گراوینا در پی مصوبه تازه دولت ایتالیاست که ارائه خدمات به شهروندان این کشور را مشروط واجد شرایط بودن آنها در سامانه موسوم به سوپرگرین پَس می کند که در آن اطلاعات مربوط به شرایط واکسینه بودن هر فرد، بهبودی اخیر او از بیماری کرونا یا منفی بودن تست کرونایش ظرف مدت 48 ساعت را ارائه می کند.

گراوینا در این خصوص گفت: من از اتحادیه بازیکنان ایتالیا و رؤسای سری A و سری B خواسته ام که بازیکنان را از شرایط موجود آگاه و آنها را نسبت به استفاده از واکسن مجاب کنند. هنوز چهار تا پنج درصد بازیکنان شاغل در لیگ های دسته اول و دوم ما مراحل واکسیناسیون شان را کامل نکرده اند و البته در مورد برخی از آنها این به دلیل واکسینه شدن شان با واکسنی است که در کشور ما به رسمی شناخته نمی شود. ما شرایط را ارزیابی خواهیم کرد و اگر آمار و ارقام نشان دهند که شرایط برای فوتبال بازی کردن ایمن نیست، از دولت تفاضا خواهیم کرد شرایطی مشابه به آنچه برای پرسنل آموزش کشور در نظر گرفته است را برای بازیکنان هم لحاظ کند.

رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا افزود: حتی با وجود پروتکل های فعلی، اگر شخصی که به خاطر مخالفت با واکسن کرونا از تزریق آن خودداری کرده و وارد رختکن یک تیم شود، ریسک ابتلای تمامی اعضای آن تیم به کرونا بسیار بالا می رود. بعد از کلی زحمت و تلاش که برای رساندن لیگ به این شرایط اجرا شده است، ما نمی توانیم بگذاریم یک بار دیگر همه چیز خراب شود.

طی هفته های گذشته برخی از بازیکنان شاغل در سری A به کرونا مبتلا شده اند که دیه گو دمه و متئو پولیتانو از ناپولی و برایان کریستانته و گونسالو ویار از رم جزو آنها بوده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تزریق واکسن کرونا برای بازی در سری A اجباری می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق واکسن کرونا برای بازی در سری A اجباری می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید