درخواست عجیب میلیاردر سرشناس سوری از بشار اسد

به گزارش وبلاگ باران علم، میلیاردر سرشناس سوری پس از 9 سال حالا آفتابی شده و با انتشار یک ویدیو از رئیس جمهوری این کشور خواست تا با ورود شخصی به مسأله مالیات معین شده برای شرکتش، مانع از ورشکستی آن گردد.

درخواست عجیب میلیاردر سرشناس سوری از بشار اسد

به نوشته روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی، رامی مخلوف، میلیاردر سرشناس سوری و پسر دایی بشار اسد، رئیس جمهوری این کشور با حضور در لایو شخصی خود از اسد خواست که اقدامات دولت درباره شرکت مخابراتی او را به طور دقیق آنالیز کند و شخصاً برای نجات شرکتش از ورشکستگی به دلیل اعمال اقتصادیات های سنگین مداخله کند.

وی خطاب به بشار اسد گفت: می خواهم اوضاع را برای تو توضیح دهم، تو می دانی که من از ابتدای سال 2011 تا به امروز چه مبلغی پرداخت نموده ام، هرکسی را که دوست داری مأمور آنالیز دقیق این اسناد کن، این یک حقیقت است و من از این کارمندان خسته شده ام.

رامی مخلوف اضافه نمود: شرکت سیرتیل از پرداخت اقتصادیات فرار ننموده و به شکل منظم اقتصادیات معین شده را پرداخت می نماید اما درخواست برای پرداخت اقتصادیات بیشتر با بندهای قرارداد این شرکت با دولت سوریه و نه با درآمدهای آن همخوانی ندارد.

وی این گونه ادامه می دهد: علی رغم اینکه مبلغ جدید ظالمانه است، ما آماده پرداخت مبلغ جدید هستیم اما در عین حال خواهان جدول بندی اعمال اقتصادیات ها و محاسبات اقتصادی هستیم به گونه ای که شرکت فرونپاشد و مشترکان نیز متضرر نشوند.

پسر دایی بشار اسد در ادامه این ویدیو ادعا نموده که شرکت وی درآمد و سود خود را به طور مساوی با دولت تقسیم می نماید و این علاوه بر پرداخت اقتصادیات است.

وی همچنین اضافه نمود: ما چندین سال است که ماهیانه 1.5 میلیارد لیر سوریه پرداخت می کنیم و تمامی این مبلغ صرف امور خیریه برای حمایت از ملت مان، خدمت به مجروحان و حمایت از خانواده های شهدا می گردد.

طبق این گزارش، دولت سوریه خواهان پرداخت 130 میلیارد لیر سوریه حدود 130 میلیون دلار توسط شرکت سیرتیل است؛ مبلغی که مخلوف آن را بسیار زیاد می داند و خواهان ورود بشار اسد به آن و پرداخت مرحله ای آن شده است.

طبق گزارش رأی الیوم، در این ویدیو معین است که رامی مخلوف مستقیماً با بشار اسد در ارتباط نیست و طبق ادعای بعضی منابع مطلع در دمشق وی تحت حصر خانگی قرار گرفته است.

دولت سوریه دسامبر گذشته اموال منقول و غیر منقول رامی مخلوف را به شکل موقت مصادره کرد.

رامی مخلوف یکی از تاجران تاثیرگذار در دولت سوریه به شمار می آید که اقدام به خصوصی سازی بعضی صنایع دولتی سوریه کرد.

بعضی ناظران معتقدند که علت واقعی اختلافات مخلوف و دولت دمشق این است که وی علاوه بر کاهش سرمایه گذاری در داخل سوریه، بخش هنگفتی از ثروت خود را به خارج از کشور انتقال داده است.

اسعد حنا، روزنامه نگار سوری مدعی است، تصمیماتی که علیه مخلوف گرفته شد از سوی نظام سوریه نبود بلکه از سوی روسیه هم پیمان سوریه به دلیل کسری بودجه گرفته شد.

روزنامه تایمز انگلیس سال گذشته میلادی در گزارشی مدعی شده بود، در داخل خاندان حاکم در سوریه اختلافاتی وجود دارد و دلیل آن را اختلافات رامی و اسد عنوان نموده بود.

این روزنامه اشاره نمود، مخلوف سال ها سنگ بنای نظام سوریه بود که صاحب یک امپراتوری اقتصادی شده است. رامی بسیاری از شرکت های عظیم سوریه را در اختیار دارد و پیش از شورش های 2011 در سوریه 60 درصد اقتصاد این کشور در دست او بود.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "درخواست عجیب میلیاردر سرشناس سوری از بشار اسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست عجیب میلیاردر سرشناس سوری از بشار اسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید