دعوت از 6000 متقاضی در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری

به گزارش وبلاگ باران علم، کانادا جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری را به تاریخ شانزدهم آوریل 2021 برگزار نموده است. در این پذیرش مجموعا 6000 دعوتنامه نصیب متقاضیانی شد که در سیستم جامع رتبه بندی حداقل 417 امتیاز داشته اند. در این پذیرش 1000 دعوتنامه بیشتر از پذیرش های قبلی صادر شده است.

دعوت از 6000 متقاضی در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری

این پذیرش نادر در روز آدینه برگزار گردید یعنی شبی که فردایش در کانادا تعطیل است. این در حالیست که پذیرش های اکسپرس انتری معمولا در طول هفته برگزار می شوند تا متقاضیان منتخب و موکلانشان وقت بیشتری برای آماده کردن درخواست برای اقامت دائم داشته باشند. متقاضیان منتخب در این پذیرش می بایست واجد شرایط دسته تجربه کانادایی می بودند. بعضی از شرایط دسته تجربه کانادایی عبارت اند از داشتن حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت در کانادا و مهارت های زبانی میانه.

این پذیرش بعلاوه دومین پذیرش بزرگ تاریخ اکسپرس انتری بود. رکورد قبلی با دعوت از 5000 متقاضی ثبت شده بود که آن هم در سیزدهم فوریه 2021 با دعوت از 27,332 شکسته شد.

در این پذیرش هم از قاعده tie-break استفاده شد. وقتی امتیار متقاضیان برابر باشد از قاعده tie-break استفاده می گردد: به عبارت دیگر متقاضیانی که پروفایل خود را قبل از اول مارس 2020 راس ساعت 19:53:46 ارائه نموده بودند در این پذیرش انتخاب شدند. قرار است سال 2021 با استقبال از 401,00 مهاجر تازه سال مهاجرتی پرباری برای کانادا باشد چرا که کانادا برای جبران کاهش مهاجران به خاطر بحران کرونا اهداف مهاجرتی خود را برای سال های آینده بالاتر برده است.

کانادا در اواخر ماه اکتوبر 2020 از برنامه سطوح چندگانه مهاجرت رونمایی کرد؛ طبق این برنامه قرار است از ابتدای سال آینده میلادی تا 2023 کانادا سالانه 400 هزار مقیم دائم را جذب کند. بیش از 100 هزار نفر از این مهاجران تازه به وسیله برنامه های تحت مدیریت اکسپرس انتری در دسته اسکیلدورکر فدرال به کانادا می آیند.

درباره اکسپرس انتری

لازم به ذکر است سیستم اکسپرس انتری سیستمی برای مهاجرت به کانادا است که در سه دسته کارگر ماهر فدرال، مشاغل دارای مهارت و تجربه کانادایی از سراسر دنیا بر پایه امتیازات و معیارها مهاجر جذب می نماید. کاندیدها بر اساس امتیازی که در سیستم جامع رتبه بندی دارند دسته بندی می شوند؛ این سیستم به کاندیدها بر اساس تسلط بر زبان انگلیسی یا زبان فرانسوی (دو زبان رسمی کانادا)، سن، تحصیلات و سابقه کار امتیازدهی می نماید. برای کاندیدهایی که بالاترین امتیاز را داشته باشند به تناوب برگزاری پذیرش ها ITA (دعوتنامه برای تقاضا جهت اقامت دائم) صادر می گردد. برای ورود در صف انتظار اکسپرس انتری داشتن پیشنهاد کار الزامی نیست.

لازم به ذکر است در سیستم CRS عوامل متعددی منجمله سن، تحصیلات، سابقه کار، تسلط بر زبان انگلیسی یا فرانسه ارزیابی می شوند. از متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دارند دعوت می گردد تقاضای خود را برای اقامت دائم کانادا ارائه نمایند.

متقاضیانی که از طرف استان انتخاب می شوند 600 امتیاز اضافی در سیستم جامع رتبه بندی دریافت می نمایند و بدین ترتیب در پذیرش بعدی اکسپرس انتری حتما از آنها برای تقاضا جهت اقامت دائم کانادا دعوت خواهد شد. متقاضیانی که مایل به ارائه پروفایل اکسپرس انتری خود هستند می توانند علیرغم برقراری محدودیت های کرونایی این کار را انجام دهند. اداره مهاجرت کانادا پروفایل های تازه را می پذیرد و به درخواست های اقامت دائم رسیدگی می نماید.

کانادا اعلام نموده است که در حال حاضر به خاطر وجود محدودیت های سفر اولویت با متقاضیانی است که در حال حاضر ساکن کانادا هستند. طی اعلام اداره مهاجرت در تاریخ هفتم آوریل 97 درصد متقاضیان دسته تجربه کانادایی ساکن کانادا بودند.

6 جهت مهاجرتی تازه برای 90000 متقاضی

کانادا به تازگی اعلام نموده است که شش جهت مهاجرتی تازه را برای essential workers , international graduates و francophones راه اندازی نموده است. به وسیله این شش جهت قرار است به 90000 نفر از افراد واجدشرایط در این سه دسته اقامت دائم کانادا داده گردد. بدین ترتیب کانادا به هدف مهاجرتی خود برای سال 2021 نزدیک تر خواهد شد.

چه کسانی دعوت شدند؟

در زیر به نمونه ای فرضی از متقاضیانی که در این پذیرش دعوتنامه دریافت کردند توجه کنید:

سحر 38 ساله است و مدرک لیسانس دارد. شش سال در خارج از کانادا به عنوان مشاور مدیر شاغل بوده است. سطح زبان انگلیسی وی پیشرفته است و 13 ماه هم در کانادا کار نموده است. امتیاز سحر در سیستم جامع رتبه بندی 445 بوده و با داشتن شرایط تجربه کانادایی توانسته در تازهترین پذیرش اکسپرس انتری دعوتنامه دریافت کند.

منبع: ویزا موندیال

به "دعوت از 6000 متقاضی در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوت از 6000 متقاضی در جدیدترین پذیرش اکسپرس انتری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید