علی بابا برای سرورهای مراکز داده پردازنده می سازد

به گزارش وبلاگ باران علم، شرکت فناوری چینی علی بابا از فراوری پردازنده هایی خبر داده که بر روی سرورهای مراکز داده نصب می شوند. این اولین بار است که این شرکت در حوزه سخت افزار فعال می گردد.

علی بابا برای سرورهای مراکز داده پردازنده می سازد

این تحول نشانگر اولویت های تازه دولت چین نیز هست که در پی تقویت فراوری انواع تراشه و نیمه هادی در داخل این کشور است. از سوی دیگر علی بابا با فراوری پردازنده های مختلف می تواند به بازیگر قدرتمندتری در حوزه هایی همانند خدمات کلود مبدل گردد.

پردازنده یادشده که Yitian 710 نام دارد، به وسیله واحد فراوری نیمه هادی شرکت علی بابا موسوم به تی - هید فراوری شده و مبتنی بر معماری تراشه های شرکت انگلیسی ای آر ام است. قرار نیست این تراشه ها برای استفاده تجاری در خارج از شرکت علی بابا عرضه شوند.

آنالیز های مؤسسه تحقیقاتی گارتنر نشان می دهد، علی بابا بزرگترین ارائه دهنده خدمات کلود در چین است و در دنیا نیز رتبه سوم را دارد. بعضی رقبای علی بابا نیز در این زمینه فعال شده اند که از جمله آنها می توان به هواوی و آمازون اشاره نمود که به ترتیب تراشه های کنپنگ و گراویتون را فراوری نموده اند. علی بابا فراوری سرورهای اختصاصی خود به نام پانجیو را نیز شروع نموده است.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "علی بابا برای سرورهای مراکز داده پردازنده می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی بابا برای سرورهای مراکز داده پردازنده می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید