نظرهای ضد و نقیض در خصوص برگ سبز خودرو

به گزارش وبلاگ باران علم، محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور، روز گذشته، یکشنبه 14 شهریور، با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود که برگ سبز خودرو سند مالکیت است؛ موضوعی که پایانی بر مناقشه چندین ساله بین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و نیروی انتظامی تعبیر می گردد، با وجود این دو عضو کمیسیون اصل نود، دو دیدگاه متفاوت نسبت به این تصمیم دارند.

نظرهای ضد و نقیض در خصوص برگ سبز خودرو

دادستان کل کشور، در نامه ای خطاب به دادستان های عمومی و انقلاب سراسر کشور تاکید نمود که برگ سبز خودرو سند مالکیت است و مراجعه اشخاص به دفتر اسناد برای یک سند دیگر، الزامی نیست.

در بخشی از متن این نامه آمده است: حسب گزارش های واصله و استعلامات بعضی از دادستان ها در خصوص مناقشه بین سازمان ثبت اسناد و املاک کشور (کانون سردفتران) و نیروی انتظامی در خصوص الزامی یا غیرالزامی بودن معاملات ثبت خودرو در اسناد رسمی به اطلاع می رساند قوانین مربوط تلقی برگ سبز خودرو صادره از شرکت های تولیدی به اسم سند مالکیت بوده و نقل و انتقال خودرو با ثبت تعیینات متعاملین و هم تعیینات خودرو مندرج در برگ سبز در ادارات هدایت و رانندگی بلامانع بوده و ضرورتی به مراجعه به دفتر اسناد نمی باشد مگر اینکه متعاملین خواستار ثبت آن در دفاتر مذکور باشند.

نظرهای متفاوت نمایندگان مجلس

با وجود این به نظر می رسد بعضی نمایندگان مجلس نظرهای متفاوت و ضد و نقیضی در خصوص برگ سبز خودرو دارند.

بعد از انتشار این نامه، حسن شجاعی، رئیس کمیسیون اصل نود در مطلبی در صفحه توئیتر خود نوشت:

مردم در نقل و انتقال خودرو دچار مسائل فراوانی اند و بخشنامه اخیر دادستان کل در خصوص ⁧‫سند خودرو‬⁩ جوابگوی همه این مسائل نیست.

کارشناسان کمیسیون اصل 90 تا به امروز ده ها مورد از مسائل و کلاهبرداری های این حوزه را احصا و ایرادات فرایندها را تعیین نموده اند. پیگیر اصلاح این فرآیندها خواهم بود.

در مقابل، نصرالله پژمان فر نائب رئیس کمیسیون اصل نود هم در صفحه توئیتر خود نوشت:

پس از ماه ها پیگیری در کمیسیون ⁧‫اصل نود‬⁩ که موجب تهدید و شکایت دفاتر اسناد رسمی از من شد، دادستان کشور وارد میدان شد و در حمایت از اقدام کمیسیون اصل 90، ⁧‫برگ سبز‬⁩ را باسم سند مالکیت خودرو اعلام کردند. از امروز هزینه های جابجایی کاهش چشمگیری پیدا کرد.

منبع: ایسنا

آخرین اخبار خودرویی را در صفحه اخبار خودروی وبلاگ باران علم بخوانید.

منبع: تجارت نیوز

به "نظرهای ضد و نقیض در خصوص برگ سبز خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظرهای ضد و نقیض در خصوص برگ سبز خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید