پاشنه آشیل جنگنده اف 35

به گزارش وبلاگ باران علم، جنگنده اف 35 لایتنینگ از پیشرفته ترین جنگنده حاضر جهان است و پیچیدگی های فنی بسیار تبدیل به پاشنه آشیل آن در تولید شده است.

پاشنه آشیل جنگنده اف 35

به گزارش وبلاگ باران علم ، لاکهید مارتین در راس پروژه بزرگ تولید اف 35 لایتنینگ است که کشورهای بسیار در آن دخیل هستند. هر سال باید تعداد زیادی جنگنده تحویل داده شود اما پیچیدگی های فنی بسیار تولید این جنگنده پیشرفته گاهی تبدیل به مانعی برای انجام به موقع کار می شود.

بروزرسانی نرم افزار

لاکهید مارتین اکنون در حال کار روی بروزرسانی نسخه تی آر-3 است. در این میان کمبود نیروی انسانی و مسائل تولید ارائه به موقع بروزرسانی را به تعویق انداخته است. همین موضوع تحویل جنگنده های تازه را با مشکل روبرو کرده است.

در سال گذشته میلادی 158 فروند جنگنده اف 35 در مدل های گوناگون تولید شد اما از این تعداد فقط 98 فروند تحویل داده شد و 60 فروند در انتظار دریافت بروزرسانی تی آر-3 مانده اند.

بر اساس گزارش نشنال اینترست، بروزرسانی تی آر-3 زیرساخت دیجیتال را ارتقا می دهد و باعث بهبود قابلیت ذخیره سازی و قدرت پردازش جنگنده می شود. بهبود رابط کاربری خلبان از دیگر تغییراتی است که با این بروزرسانی به جنگنده می آید.

علاوه بر این بروزرسانی تازه باعث می شود که اف 35 توان حمل موشک های هوا به هوا و هوا به زمین تازهتر را پیدا کند. در نهایت حسگر و جنگال آن نیز در این بروزرسانی دستخوش تغییر می شوند.

لاکهید مارتین تا فوریه امسال 990 فروند اف 35 در مدل های گوناگون تحویل داده و رقم تولید آن از هزار فروند فراتر رفته است. هم اکنون 18 کشور در برنامه تولید این جنگنده مشارکت دارند و 3497 فروند سفارش ثبت شده است. آمریکا با سفارش 2456 فروند بزرگترین مشتری این جنگنده است.

5858

منبع: خبرآنلاین

به "پاشنه آشیل جنگنده اف 35" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاشنه آشیل جنگنده اف 35"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید