چهارمین دوره کنسرت های آنلاین برخط ماه و نوا برگزار گشت

به گزارش وبلاگ باران علم، تهران (پانا) - چهارمین دوره کنسرت های آنلاین برخط ماه و نوا به صورت آنلاین از طریق انجمن موسیقی ایران با مشارکت بنیاد فرهنگی هنری رودکی و حمایت دفتر موسیقی برگزار گشت.

چهارمین دوره کنسرت های آنلاین برخط ماه و نوا برگزار گشت

در روز نخست اجراها، در ابتدا حیدر کاکی نوازنده تنبور و همایون کاکی نوازنده کمانچه به روی صحنه رفتند و قطعات آواز بر اساس مقام شاخوشینی(نوع دوم) با شعری از باباطاهر، قطعه مژدگانی به آهنگسازی حیدرکاکی و با شعری از مولوی کرد، مقام شاخوشینی (نوع اول) و قطعه هی لاوه شعر و ماودی فلکلور با تنظیمی از حیدر کاکی، قطعه وه هار(بهار) به آهنگسازی حیدر کاکی و شعری از مولوی کرد، مقام غریبی با شعری از مولوی کرد، قطعه شیرین شمامه و شلیر به آهنگسازی حیدر کاکی و شعر فولکلور، قطعه نازدار ملودی (فولک) و با تنظیم حیدر کاکی و شعری از مولوی کرد و در پایان قطعه بی کلام (راز) را اجرا کردند.

اجرای دوم روز نخست به گروهی سه نفره متشکل از علی ضرابی نوازنده ترومپت، سیامک کریم پور نوازنده ترومبن و فروغ فضلی نوازنده پیانو اختصاص داشت. این گروه در این کنسرت قطعات کنسرتو ترومپت هایدن، رومنس، کنسرتوی ترومپت اثر یوهان هومل و سرناد اثر شوبرت بود که به صورت دونوازی و همراهی پیانو اجرا شد.

این گروه بیشتر سعی کردند قطعاتی را اجرا کنند که ملودی و ریتم قشنگی را داشته باشد که مخاطب بتواند جذب آن شود.

اجرای پایانی روز نخست، به گروهی متشکل از احسان عبایی نوازنده تار، سید محسن حسینی آواز و مهدی رنگین کمان نوازنده تنبک اختصاص داشت و این گروه منتخبی از قطعات آلبوم از سراسر بگذشته که در سال 1396 منتشر کرده بودند را در دستگاه نوا اجرا کردند. پنج ضربی و آواز، تصنیفی از خواجوی کرمانی، غزلی از مهدی اخوان ثالث و در رِنگ نوا قطعاتی بود که در این اجرا نواخته شد. تمام قطعات این اجرا از ساخته های احسان عبایی بود.

گفتنی ست؛ این فصل از برنامه ها در سه دوره از طریق انجمن موسیقی ایران برنامه ریزی و به صورت ماهیانه اجرا خواهد شد. گونه های مختلف موسیقی از جمله موسیقی دستگاهی، نواحی و کلاسیک غربی در این دوره در جدول برنامه ها گنجانده شده اند تا از حداکثر ظرفیت هنرمندان موسیقی در سه دوره برگزاری استفاده شود.

مجموعه کنسرت های آنلاین در ماه های خرداد، تیر و مرداد 1400 طبق جدول های اجرایی پخش خواهند شد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "چهارمین دوره کنسرت های آنلاین برخط ماه و نوا برگزار گشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهارمین دوره کنسرت های آنلاین برخط ماه و نوا برگزار گشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید