کره شمالی باز هم موشک آزمایش کرد

به گزارش وبلاگ باران علم، خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی از اقدام کره شمالی در انجام یک آزمایش موشکی دیگر خبر داد.

کره شمالی باز هم موشک آزمایش کرد

بر اساس این گزارش، این خبرگزاری به نقل از ارتش کره جنوبی گزارش داد که کره شمالی پرتابه نامشخصی را به سمت دریای شرقی موسوم به دریای ژاپن شلیک کرد.

این هفتمین آزمایش موشکی کره شمالی طی سال میلادی جاری بشمار می رود.

گفتنی است که خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی بامداد پنج شنبه گذشته هم از شلیک یک پرتابه ناشناس به سمت دریای ژاپن از طریق کره شمالی که ششمین آزمایش موشکی کره شمالی از ابتدای سال میلادی جاری بشمار می رفت، خبر داده بود.

این خبرگزاری بدون ارائه جزئیات بیشتر در این خصوص، افزود که ستاد ارتش کره جنوبی بیانیه ای را در مورد شلیک این موشک صادر کرد.

این در حالی است که یک مقام نظامی کره جنوبی که خواست نامش فاش نشود اخیراً از آزمایش دو فروند موشک کروز از طریق پیونگ یانگ خبر داده بود.

یک مقام نظامی کره جنوبی اعلام نمود که به نظر می رسد که کره شمالی طی آنچه پنجمین آزمایش موشکی اش در هفته های اخیر به شمار می رود، دست کم دو موشک کروز را از یک منطقه در داخل خاک خود آزمایش کرده است.

مقام نظامی مذکور که خواست نامش فاش نشود، در این باره افزود: ما هنوز نیازمند انجام ارزیابی و تجزیه و تحلیل دقیق (در مورد این آزمایش) هستیم.

وی ادامه داد: اما من می خواهم بگویم که اگر چنین موشکی به سمت جنوب پرتاب شود، سیستم های شناسایی و رهگیری ما مسئله ای برای مقابله با آن ندارند.

پیونگ یانگ پیشتر نیز دو فروند موشک تاکتیکی هدایت شونده از منطقه غربی این کشور شلیک کرده بود که با دقت به اهداف خود در جزیره ای در دریای شرقی (دریای ژاپن) اصابت کردند.

کره شمالی همچنین آزمایش های موشکی دیگری نیز در هفته های اخیر انجام داده است، از جمله آزمایش موشک های بالستیک و همچنین پرتاب موشک از روی قطار در حال حرکت که البته همه این آزمایش با انتقاد ژاپن و غرب، به ویژه آمریکا روبرو شده است.

آمریکا مدعی است که این آزمایش ها تحریک آمیز بوده و قطعنامه های سازمان ملل را نقض می کند.

در مقابل سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی نیز انتقاد شدید از آنچه منطق گانگستری آمریکا بیان کرد، گفته بود که تقویت توان دفاعی این کشور حق مشروع یک کشور مستقل است و این موشک هیچ کشور یا نیروی خاصی را هدف قرار نداده و هیچ آسیبی به امنیت کشورهای همسایه وارد نکرده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کره شمالی باز هم موشک آزمایش کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره شمالی باز هم موشک آزمایش کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید