گورباچف: امکان نجات شوروی وجود داشت

به گزارش وبلاگ باران علم، فارس نوشت: میخائیل گورباچف آخرین رهبر اتحاد سوسیالیستی جماهیر شوروی در سی اُمین سالگرد فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به یک رسانه روس گفت، امکان حفظ و نجات شوروی وجود داشت.

گورباچف: امکان نجات شوروی وجود داشت

میخائیل گورباچف که هواداران اتحاد سوسیالیستی جماهیر شوروی او را مقصر فروپاشی شوروی می دانند، در اظهارنظری تازه درباره دستکم گرفتن مسائل داخلی شوروی و بی توجهی به اصلاحات گله کرد.

میخائیل گورباچف 90 ساله در سی اُمین سالگرد فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی با یک رسانه روس مصاحبه کرد و نظرات خودش را ارائه داد.

آخرین رهبر اتحاد سوسیالیستی جماهیر شوروی که از سال 1985 تا 1991 دبیرکل حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی بود اما دسامبر 1991 بعد از یک کودتای داخلی موسوم به کودتای آگوست پایان کناره گیری کرد و اتحاد جماهیر شوروی هم فروپاشید.

به گزارش خبرگزاری تاس، میخائیل گورباچف در مصاحبه با این رسانه تاکید نمود که مقام های شوروی دامنه مسائل داخلی و قومیتی و ضرورت احتیاج به انجام اصلاحات در شوروی را دستکم گرفته بودند.

به باور او، حتی بعد از کودتای آگوست امکان بقا و حفظ کردن اتحاد سوسیالیستی جماهیر شوروی به شکل اتحاد کشورهای مستقل وجود داشت.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "گورباچف: امکان نجات شوروی وجود داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گورباچف: امکان نجات شوروی وجود داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید