آماده باش مدیریت بحران برای بارندگی ها در 7 استان

به گزارش وبلاگ باران علم، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با توجه به احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی به مردم توصیه کرد از توقف و تردد در بستر رودخانه ها و مسیل ها اجتناب نمایند و از سفرهای برون شهری و فعالیت های کوهنوردی در استان های تحت تاثیر پرهیز نمایند.

آماده باش مدیریت بحران برای بارندگی ها در 7 استان

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از آماده باش ستادهای مدیریت بحران هفت استان تحت تاثیر بارش شدید باران، وزش باد و ذوب شدن برف ها طی دو روز آینده اطلاع داد.

به گزارش ایسنا، محمد حسن نامی با اشاره به صدور هشدار سطح قرمز سازمان هواشناسی برای هفت استان کشور گفت: بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، 23 و 24 فروردین ماه شاهد رگبار شدید باران، رعدوبرق، تگرگ، صاعقه، ذوب برف و وزش باد شدید در استان های ایلام، کرمانشاه، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان غربی و کردستان خواهیم بود.

وی اضافه نمود: این بارش ها همراه با ذوب شدن برف در ارتفاعات و سیلابی شدن رودخانه های فصلی، آبگرفتگی گسترده معابر، انسداد راه های روستایی و اختلال جدی در جاده ها و سفرهای بین شهری و درون شهری و خسارت به بعضی زیرساخت ها مانند خطوط انتقال برق و ... است.

نامی با اعلام آماده باش ستادهای پیشگیری ، فرماندهی و پاسخ به بحران استان های تحت تاثیر هشدار قرمز هواشناسی گفت: با توجه به هشدارهای صادر شده و ضرورت حضور نیروهای مدیریت بحران در منطقه ها، کلیه مرخصی و ماموریت ها لغو شده است.

وی گفت: مدیران کل ستادهای مدیریت بحران این استان ها با اطلاع رسانی و هشدار به موقع به وسیله رسانه های محلی، پایداری شبکه های ارتباطی و خدماتی و آماده سازی ادوات امدادی بستر را برای پیشگیری و امدادرسانی به موقع آماده نمایند. بعلاوه ضروری است اهالی روستاهای در معرض خطر در مکانی امن اسکان داده شوند تا از حوادث احتمالی در امان باشند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با توجه به احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها، سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه های فصلی به مردم توصیه کرد از توقف و تردد در بستر رودخانه ها و مسیل ها اجتناب نمایند و از سفرهای برون شهری و فعالیت های کوهنوردی در استان های تحت تاثیر پرهیز نمایند.

منبع: عصر ایران

به "آماده باش مدیریت بحران برای بارندگی ها در 7 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آماده باش مدیریت بحران برای بارندگی ها در 7 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید