کنار رودخانه های البرز توقف نکنید

به گزارش وبلاگ باران علم، مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز با اشاره به فعالیت یک سامانه تندری از اواخر روز آدینه 29 اردیبهشت تا روز یکشنبه 31 اردیبهشت، از شهروندان خواست در کنار رودخانه های استان توقف نکنند.

کنار رودخانه های البرز توقف نکنید

به گزارش ایسنا، منوچهر غفاری روز پنجشنبه 28 اردیبهشت با اشاره به هشدار هواشناسی سطح نارنجی اداره کل هواشناسی استان خاطرنشان کرد: تحلیل آخرین الگوهای پیش یابی حاکی از گذر امواج ناپایدار از منطقه البرز مرکزی است.

وی ادامه داد: به علت ماهیت تندری آن به تناوب از اواخر وقت روز آدینه 29 اردیبهشت ماه تا روز یکشنبه رگبار و رعد و برق، بارش تگرگ، برخی ساعات وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک و کاهش موقت کیفیت هوا مورد انتظار است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز، آبگرفتگی موقت و اختلال تردد در سطح معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل های فصلی، ریزش سنگ در ارتفاعات و جاده های کوهستانی، آسیب به سازه های موقت و سست و شکسته شدن درختان در سطح شهر را از جمله اثرات این مخاطره طبیعی برشمرد.

غفاری گفت: عدم توقف و اسکان در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل های فصلی، لایروبی کانال ها و آبراهه ها، محکم کردن سازه های موقت و سست و رعایت نکات ایمنی در فعالیت های عمرانی، احتیاط در فعالیت های کوهنوردی و اتخاذ تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی توصیه می گردد.

منبع: فرارو

به "کنار رودخانه های البرز توقف نکنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنار رودخانه های البرز توقف نکنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید