اتهام دوباره آمریکا به چین ، پمپئو: مدرک داریم؛ کرونا در آزمایشگاه ووهان تولید شده است

به گزارش وبلاگ باران علم، وزیر امور خارجه آمریکا می گوید شواهدی محکم در دست دارد که نشان می دهد ویروس کرونا در آزمایشگاهی در شهر ووهان چین تولید شده است.

اتهام دوباره آمریکا به چین ، پمپئو: مدرک داریم؛ کرونا در آزمایشگاه ووهان تولید شده است

به گزارش وبلاگ باران علم به نقل از فرانس 24، چند روز پس از آنکه رئیس جمهوری آمریکا مقام های چینی را به مخفی کاری در ماجرای کرونا متهم و گفت ویروس ساخته دست چینی هاست، مایک پمپئو مدعی شد شواهدی انکارناپذیر درباره دخالت چین در ساختن و فراگیر کردن کروناویروس در دست دارد.

وزیر امور خارجه ایالات متحده در برنامه این هفته شبکه تلویزیونی ABC با اشاره به آزمایشگاه های خارج از رده چینی ها گفت: این نخستین بار نیست که به دلیل ناکامی و شکست در آزمایشگاه های چین، دنیا به ویروس آلوده می شود. پمپئو در عین حال ترجیح داد وارد این ماجرا نشود که آیا چینی ها به عمد ویروس را در دنیا پراکنده اند یا نه.

دانلد ترامپ روز پنجشنبه در کاخ سفید ادعا کرده بود برای آزمایشگاهی بودن کرونا مدرک دارد. او گفته بود: ما می دانیم ویروس در آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان ساخته شده است. ما مدارک درجه یک داریم اما من مجاز نیستم چیزی درباره آن بگویم. اندکی بعد، مقام های آزمایشگاه ویروس شناسی ووهان اتهام های رئیس جمهوری آمریکا را رد کردند.

از سوی دیگر، چینی ها مدعی شده اند نظامیان آمریکایی ویروس کرونا را با خود وارد چین کرده اند و ترامپ هم می گوید چین نخواسته یا نتوانسته جلوی شیوع ویروس را بگیرد یا به هنگام خبر گسترده شدن بیماری را به آگاهی مردم دنیا برساند.

منبع: همشهری آنلاین

به "اتهام دوباره آمریکا به چین ، پمپئو: مدرک داریم؛ کرونا در آزمایشگاه ووهان تولید شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتهام دوباره آمریکا به چین ، پمپئو: مدرک داریم؛ کرونا در آزمایشگاه ووهان تولید شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید