ال جی از بازار تلفن هوشمند خداحافظی کرد

به گزارش وبلاگ باران علم، شرکت ال جی الکترونیکس با هدف یکپارچه کردن فعالیت هایش و متمرکز شدن به پروژه های آینده مانند قطعات خودروی برقی، واحد ارتباطات موبایل ضررده خود را تعطیل می نماید و نخستین برند عظیم تلفن هوشمند شد که از این بازار خارج می گردد.

ال جی از بازار تلفن هوشمند خداحافظی کرد

شرکت ال جی در بیانیه ای خاطرنشان کرد در 31 ژوییه به فراوری و فروش تلفن همراه پایان می دهد تا منابع خود را در حوزه های برخوردار از رشد مانند خودروهای برقی، خانه هوشمند، روباتیک و هوش مصنوعی متمرکز کند. تلفن ها 8.2 درصد از فروش ال جی را در سال میلادی گذشته تشکیل دادند. ضرر کوتاه مدت در درآمد این شرکت پیش بینی می گردد اما انتظار می رود این تعطیلی نهایتا در بلندمدت به نفع این شرکت باشد. ال جی کسب و کار قطعات خودرو را تقویت خواهد نمود و به طراحی فناوری های موبایل مانند شبکه نسل ششم و دوربین ها ادامه می دهد.

ارزش سهام ال جی در پی اعلام این خبر 4.1 درصد صعود کرد. شرکت ال جی دیسپلی که زیرمجموعه این شرکت است هم حداکثر 6.3 درصد صعود کرد.

ال جی یکی از پیشگامان سیستم عامل اندروید بود و با گوگل در خط فراوری تلفن هوشمند نکسوس و فراوری بخشی از بهترین فناوریهای دوربین و صفحه نمایش در نخستین روزهای این حوزه همکاری کرد. این شرکت در آمریکا سومین برند پس از آیفون اپل و سامسونگ الکترونیکس کره جنوبی بود اما سالهاست که توان رقابتی خود را از دست داده بود و وان پلاسی چینی این شرکت را کنار زده بود.

ال جی الکترونیکس در ژانویه اعلام نموده بود راستا کسب و کار تلفن هوشمند خود را بازبینی خواهد نمود و پیشتر قول داده بود سال جاری یک تلفن تاشو خواهد فروخت. به گفته منابع مطلع، این شرکت مذاکراتی برای فروش واحد تلفن هوشمند خود داشته اما به دلیل اختلافات عظیم بر سر ارزش پتنتهای فناوری، مذاکرات به نتیجه نرسید.

ال جی در حال توسعه کسب و کار قطعات خودرو بوده و با شرکت مگنا اینترنشنال برای جوینت ونچری به منظور فراوری قطعات مهم خودروهای برقی متحد شده است. ارزش سهام این شرکت کره ای از زمان اعلام خبر مذکور بیش از 30 درصد صعود نموده است و این امیدواری را برانگیخته که این همکاری ممکن است به پروژه خودروی برقی اپل یاری کند. تخصص ال جی از طراحی فناوری موبال ممکن است به محصولاتی که این شرکت در فضای خودرو ارائه می نماید مانند شناسایی قصد کاربر، خواب آلودگی یا فرمانهای اشاره ای یاری کند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، ال جی الکترونیکس ممکن است خود را به عنوان یک فراهم نماینده راهکارهای قطعات خودروی الکتریکی معرفی کند و جذابیتش را برای غول های فناوری مانند اپل و خودروسازان سنتی که مایلند خودروهای برقی هوشمند فراوری نمایند، افزایش دهد. کاهش ضرر در واحد قطعات خودرو در سه ماهه اول سال جاری نشانه آن است که ال جی در راستا یک تحول اساسی واقع شده است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "ال جی از بازار تلفن هوشمند خداحافظی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ال جی از بازار تلفن هوشمند خداحافظی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید