اندروید 11 کیک مخملی قرمز نام گرفت

به گزارش وبلاگ باران علم، خبر ها حاکی از آن است که نام نسخه بعدی اندروید، کیک مخملی قرمز است.

اندروید 11 کیک مخملی قرمز نام گرفت

به گزارش خبرنگار ، به نظر می سد در سال 2020، همه چیز شبیه کیک باشد، حتی اندروید 11. معاون بخش مهندسی اندروید، دیو برک بیان کرد که نام رمز داخلی نسخه بعدی اندروید، کیک مخملی قرمز است.

نامگذاری نسخه های مختلف اندروید بر اساس نام دسرها، از سال 2009 که اندروید 1.5 با اسم کاپ کیک معرفی گردید، مرسوم بوده است. سال گذشته اما، این فرایند به هم خورد و اندروید 10، اندروید Q نام گرفت. پس از سال ها، این اولین باری بود که گوگل یک حرف الفبا را به جای نام یک دسر برای نسخه جدید سیستم عامل خود انتخاب می کرد. با این وجود، سال جاری دوباره گوگل به فرایند قبلی خود بازگشته است و در نظر دارد یک کیک پرطرفدار را برای اندروید 11 انتخاب کند.

این کل ماجرا نبود. همانطور که سمیر سامات، معاون مدیریت فراوری اندروید اشاره نموده است، شرکت گوگل هنوز در حال استفاده از نام سیستم های عامل جدید خود بر اساس اسم دسر ها است. برک سال گذشته بیان کرد که اندروید Q به صورت داخلی با اسم تارت به شناخته می شد و قرار بود نام آن کیک ملکه باشد. بدین ترتیب، تعیین شد که قرار بود نام دسر های خوشمزه هنوز برای سیستم عامل های محبوب اندروید مورد استفاده قرار گیرد.

به نظر می رسد کیک مخملی قرمز ادامه ای بر روش مرسوم برای نامگذازی نسخه های جدید اندروید باشد و این احتمال وجود دارد که بر اساس نامگذاری مرسوم اندروید بر اساس حروف الفبا، اندروید R باشد. در هر صورت باید منتظر این باشیم که گوگل به صورت رسمی از جدیدترین نسخه سیستم عامل خود رونمایی کند. علاوه بر این، در کنار معرفی این سیستم عامل، باید منتظر ویژگی های آن و تغییرات این سیستم عامل نسبت به نسل قبل خود باشیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "اندروید 11 کیک مخملی قرمز نام گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اندروید 11 کیک مخملی قرمز نام گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید