حکم اعدام برای زورگیر

به گزارش وبلاگ باران علم، تهران (پانا) - سردسته باند سرقت های خشن که با تهدید چاقو و ضرب و جرح طلاهای زنان و دختران جوان را سرقت می کرد از سوی دادگاه عمومی و انقلاب تهران به اعدام محکوم شد.

حکم اعدام برای زورگیر

به گزارش ایران، رسیدگی به این پرونده از اواخر سال 96 با چند شکایت مشابه در پلیس مرکز آغاز شد. شاکی ها که همگی زنان و دختران جوان بودند مدعی شدند اعضای این باند خشن به آنها حمله نموده و با تهدید چاقو طلاهایشان را سرقت می کردند.

یکی از قربانیان این گروه زنی بود که کودکش را از مهد تحویل گرفته تا به خانه اش برود اما زمانی که وارد ساختمان شد و قصد داشت در را ببندد ناگهان مرد مسلح با چاقو به وی حمله کرد و بعد از کوبیدن زن جوان به دیوار و مقابل چشمان کودکش، چاقو را زیر گلوی مادر گذاشت و با تهدید طلاهای او و کودکش را دزدید. پس از آن سوار بر موتور همدستش شد که مقابل در بود و هر دو فرار کردند.

در حالی که تعداد شاکیان روز به روز بیشتر می شد مأموران با انجام چهره نگاری و بازبینی دوربین های مداربسته اطراف محل سرقت ها، پیروز شدند تصاویر مردان خشن را به دست آورند. آنها با تطبیق چهره سارقان و متهمان در اداره آگاهی هویت سارقان را شناسایی و در اطراف تهران آنها را بازداشت کردند.در ادامه آنالیز ها سارقان با 200 شاکی زن و دختر روبرو شدند.

سردسته باند خشن به مأموران گفت: ما با دو موتور راهی سرقت می شدیم. دو نفر که سوار بر موتور اول بودند سرقت می کردند و دو نفر دیگر سوار بر موتور دوم نقش اسکورت را داشتند. در واقع مراقب بودند که اگر خطری تهدیدشان کرد به کمکشان بروند. معمولاً جای آنها عوض می شد اما این من بودم که چاقو را زیر گلوی طعمه ها می گذاشتم و تهدیدشان می کردم. چون می ترسیدم اگر به همدستانم بسپارم، خطا نمایند و حادثه خونین و یا جنایتی بیافرینند.

وی ادامه داد: با شناسایی طعمه ها (دختران و زنانی که طلاهای زیادی داشتند) به سمتشان هجوم می بردیم. چاقو را زیر گلویشان می گذاشتم و تهدیدشان می کردم. گاهی گردنشان را می گرفتم و آنها را روی خودرو می انداختم. گاهی هم آنها را به دیوار می کوبیدم و گاهی هم با لگد به صورتشان می زدم و با سرقت طلاهایشان فراری می شدیم.باتوجه به اظهارات متهمان، پس از تکمیل تحقیقات، کیفرخواست محاربه برای وی از سوی بازپرس شعبه دوم دادسرای ویژه سرقت مرکز صادر شد.

پرونده سردسته باند برای محاکمه به دادگاه عمومی و انقلاب تهران ارجاع شد و سردسته باند چند روز قبل پای میز محاکمه رفت. در سرانجام جلسه هم حکم اعدام به اتهام محاربه برای مرد تبهکار صادر شد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "حکم اعدام برای زورگیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکم اعدام برای زورگیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید