زارع پور دستاوردهای ایران در توسعه ICT را تشریح کرد

به گزارش وبلاگ باران علم به نقل از وزارت ارتباطات، آخرین تحولات فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی در دوازدهمین نشست شورای ارتباطات و فناوری های اطلاعات اجلاس حمل و نقل و ارتباطات کشورهای در حال توسعه با حضور عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان و وزرای ارتباطات، زیرساخت و حمل و نقل 12 کشور در حال توسعه و نمایندگان 55 کشور، در استانبول ترکیه آنالیز شد.

زارع پور دستاوردهای ایران در توسعه ICT را تشریح کرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان به اسم یکی از سخنرانان اصلی صحن علنی این نشست، با تشریح پیشرفت ها و توانمندی های جمهوری اسلامی ایران در زمینه ارتباطات و فناوری های اطلاعاتی، بر لزوم بهره گیری حداکثری از فناوری اطلاعات برای بهبود کیفیت بشر و هم لزوم برنامه ریزی برای توسعه پلتفرم های منطقه ای تاکید نمود.

زارع پور گفت: پلتفرم های خدمات رسان ایرانی مثل تاکسی های اینترنت و خرید و فروش آنلاین قابلیت منطقه ای شدن دارند.

عادل کارا اسماعیل اوغلو، وزیر زیرساخت ترکیه هم در این نشست، آمادگی کشورش را برای پذیرش هرگونه همکاری های دوجانبه و چندجانبه منطقه ای با موضوع توسعه زیرساخت های اطلاعاتی و ارتباطی اظهار داشت.

دوازدهمین نشست شورای ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای در حال توسعه تا روز آدینه در استانبول ادامه دارد و ملاقات و گفتگوی دوجانبه با وزیر ارتباطات ترکیه و سایر کشورها، از برنامه های دیگر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورمان در حاشیه این نشست خواهد بود.

عیسی زارع پور که به منظور شرکت در این اجلاس به ترکیه سفر نموده است، در بدو ورود به فرودگاه استانبول، هدف از سفر خود به ترکیه را علاوه بر حضور در این اجلاس، نشست با همتایان کشورهای همسایه اسم کرد و گفت: از مهمترین سیاست های بین المللی دولت سیزدهم در عرصه بین المللی، دیپلماسی مالی است. در این راستا معرفی ظرفیت های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور و به ویژه پلتفرم های ایرانی و شرکت های فناور این عرصه به کشورهای منطقه، در دستور کار این سفر قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "زارع پور دستاوردهای ایران در توسعه ICT را تشریح کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زارع پور دستاوردهای ایران در توسعه ICT را تشریح کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید