مردانی، عضو ستاد کرونا: دست دادن با مشت و آرنج هم باعث انتقال کرونا می گردد

به گزارش وبلاگ باران علم، خبرنگاران:عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه در پی شیوع کرونا بعضی زدن مشت ها و آرنج ها به یکدیگر را جایگزین دست دادن نموده اند، گفت: این دو حرکت بسیار اشتباه است و باعث انتقال ویروس کرونا می گردد.

مردانی، عضو ستاد کرونا: دست دادن با مشت و آرنج هم باعث انتقال کرونا می گردد

به گزارش وبلاگ باران علم به نقل از ایرنا ،مسعود مردانی اضافه کرد: یکی از مهم ترین توصیه پزشکان برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا به یکدیگر رعایت فاصله فیزیکی است در حالی که در دست دادن با مشت یا زدن آرنج دست ها به یکدیگر نه تنها این موضوع نادیده گرفته می گردد بلکه اینگونه ارتباط نیز موجب انتقال ویروس از فردی به فرد دیگر خواهد شد.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص گرمابه های عمومی و نحوه نگهداری آن نیز گفت: همه مکان های عمومی در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی باعث گردش افزایش انتقال بیماری کرونا خواهد شد و گرمابه های عمومی نیز از این امر مستثنی نبوده و پس از هر بار استفاده باید ضد عفونی گردد.

دکتر مردانی گفت: البته در این مورد جای نگرانی نیست و حتی اگر فردی به ویروس کرونا مبتلا باشد و از حمام عمومی استفاده کند می گردد پس از شست وشوی حمام آن مکان را با آب وایتکس رقیق شده ضد عفونی کرد.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین در خصوص خشکشویی ها گفت: مسئولان خشکشویی ها علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا به وسیله شست وشوی لباس ها باید از ماده هیپوکلریت استفاده نمایند زیرا این ماده شیمیایی موجب از بین رفتن این ویروس می گردد.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در خصوص این شایعه که استفاده مکرر از الکل برای ضد عفونی کردن دست ها تاثیر خود را از دست می دهد، اضافه کرد: در صورت دسترسی نداشتن به آب و صابون، استفاده از الکل بالای 70 درصد برای ضد عفونی دست ها علاوه بر اینکه مورد تاکید پزشکان است بلکه یکی از مناسب ترین راهها برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا به انسان به شمار می رود.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا همچنین در خصوص ماسک های مناسب برای جلوگیری از انتقال و آلوده شدن به بیماری کرونا نیز گفت: ماسک های سه لایه در جلوگیری از انتقال و آلوده شدن به بیماری کرونا در مقایسه با دیگر ماسک ها مناسب تر و از شرایط بهتری برخوردارند اما در صورت دسترسی نداشتن به اینگونه ماسک ها مهم استفاده از هر نوع ماسک است که حداقل تا حدودی بتواند مانع از انتقال این بیماری گردد.

منبع: اقتصادنیوز

به "مردانی، عضو ستاد کرونا: دست دادن با مشت و آرنج هم باعث انتقال کرونا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مردانی، عضو ستاد کرونا: دست دادن با مشت و آرنج هم باعث انتقال کرونا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید