موزه زنبورها در پیالس دل هیو

به گزارش وبلاگ باران علم، موزه زنبور ها واقع در شهر پیالس دل هیو در اسپانیا، فرصت مناسبی را برای بازدیدنمایندگان فراهم آورده است که بتوانند فعالیت های این حشره پرکار را بدون خطر دیدن نمایند. موزه دارای 6 کندوی بسیار بزرگ است که از سقف آویزان شده و در دیواره های شیشه ای قرار گرفته اند و به بازدیدنمایندگان این امکان را می دهد که بدون خطر نیش زدگی، به زنبورها نزدیک شوند.

موزه زنبورها در پیالس دل هیو

جراردو گونزالز پرزکه مدیر موزه و خود از زنبورداران است، اولین کندوها را 34 سال پیش، زمانی که هنوز یک دانشجو بود، ساخت. طی گذشت چند سال، او به زنبورداری بسیار علاقه مند شده و آن را به عنوان شغل اصلی خود انتخاب کرد. وی درتمامی مدارس و دانشگاه ها اسپانیا سخنرانی نموده و کلاس آموزش زنبورداری را برای افراد تازه کار تشکیل داده است.

او در سال 1997 بعد از 20 سال کار و تحقیق، موزه زنبورها را به منظور انتقال دانش و ارتقای آگاهی مردم جهان از زندگی اجتماعی زنبورها، تاسیس کرد. از زمان افتتاح این موزه، هزاران نفر به سهولت از این موزه تماشا نموده و فرصت این را یافته اند که راجع به زندگی زنبورها به عنوان حشرات گرده افشان، چگونگی فعالیت آن ها، پایه و اساس زنبورداری و خیلی چیزهای دیگر یاد بگیرند.

منبع: amusingplanet

منبع: کجارو

به "موزه زنبورها در پیالس دل هیو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه زنبورها در پیالس دل هیو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید