چشم پوشی سازمان لیگ از یک تخلف در هفته اول لیگ، تیمی با دو نام در لیگ حرفه ای!

به گزارش وبلاگ باران علم، سازمان لیگ و ناظر ملاقات پدیده و آلومینیوم از تخلف شکل گرفته در این بازی چشم پوشی نموده اند، در حالی که پدیده با لوگوی باشگاه دیگری وارد زمین شده است.

چشم پوشی سازمان لیگ از یک تخلف در هفته اول لیگ، تیمی با دو نام در لیگ حرفه ای!

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ باران علم، لیگ حرفه ای فوتبال ایران به فصل بیست ویکم رسیده، اما گویا معیارهای غیرحرفه ای فراتر از تصور است. فارغ از بحث های مالی مربوط به حق پخش تلویزیونی و سهم باشگاه ها از تبلیغات محیطی که غیرشفاف و نامشخص است و سازمان لیگ نیز قصدی برای روشنگری ندارد، مسائل دیگری در لیگ برتر دیده می گردد که بسیار عجیب است.

در هفته نخست لیگ برتر بیست ویکم، تیم فوتبال پدیده یا شهر خودرو با مسائل فراوانی روبه رو بود. این باشگاه که با نام پدیده به لیگ برتر آمده بود، پس از مسائل برای این مجموعه در اختیار هیئت فوتبال استان نهاده شد و سپس مالکیت این باشگاه به فرهاد حمیداوی واگذار شد تا نام پدیده به شهر خودرو تغییر کند. فصل قبل نیز به علت مسائل مالی خارج از فوتبال برای مالک این باشگاه، بار دیگر هیئت فوتبال امورات باشگاه را در دست گرفت و اواخر فصل گذشته نماینده مشهد با نام پدیده در لیگ فعالیت خود را ادامه داد.

حالا این مسائل عدیده مالکیتی و کشمکش میان هیئت فوتبال و مالک باشگاه، همه چیز را تحت الشعاع قرار داده است. باشگاه به علت بدهی های بسیار زیاد نتوانسته بازیکنان جدیدی که جذب نموده را ثبت کند و پنجره این باشگاه نیز چند روز پیش بسته شد. از طرفی ثبت نشدن قرارداد بعضی اعضای کادر فنی نیز بر مسائل این تیم اضافه نموده است و این کشمکش مدیریتی درباره مالکیت باشگاه نیز همچنان ادامه دارد. با این حال آنچه سازمان لیگ و هیئت فوتبال اعلام می نمایند، نماینده فوتبال مشهد با نام پدیده شناخته می گردد، اما مدیران این باشگاه تیم را با نام شهر خودرو روانه مسابقات می نمایند.

نکته جالب اینجاست که تیم در فهرست بازی و روی اسکوربورد استادیوم با نام و لوگوی پدیده معرفی شده، اما علاوه بر درج نام شهر خودرو روی لباس بازیکنان، لوگوی باشگاه شهر خودرو نیز روی لباس ها درج شده است. مسئله اینجاست که مسئولان سازمان لیگ و ناظر مسابقه چگونه اجازه داده اند با وجود این تناقض تیمی با نام پدیده اما با لباس تیم دیگری وارد زمین گردد؟ اگر مسائل و مسائل میان هیئت فوتبال استان خراسان رضوی و مالکیت باشگاه حل نشده است، آیا باید شاهد بی قانونی در لیگ برتر باشیم؟

حسین زرگر که ناظر این مسابقه بوده در مورد اینکه چطور به عنوان ناظر اجازه داده تیم با نام پدیده اما با لباس شهر خودرو وارد زمین گردد به خبرنگار ورزشی وبلاگ باران علم گفت: این مسئله در اختیار تشکیلات بازی است. اسمی که به بنده گزارش نموده بودند تا روی فهرست بازی درج گردد، پدیده بود و من هم با همین نام فهرست بازی را قبول کردم و به مسئول اسکوربورد هم دستور دادم نام پدیده درج گردد.

وی در پاسخ به این سؤال که پس چگونه اجازه داده تیمی که پدیده نام داشته با لباسی وارد زمین گردد که به جای لوگوی پدیده از لوگوی شهر خودرو استفاده نموده بود، گفت: همانطور که گفتم، این جزو مواردی است که تشکیلات بازی باید آن را دنبال کند و مسئولیت پیگیری تشکیلات مسابقه است. چیزی که به من ابلاغ شده بود روی فهرست بازی درج شد.

ناظر مسابقه ملاقات پدیده مشهد و آلومینیوم هرمزگان در مورد اینکه پس او به عنوان ناظر بازی وظیفه ای برای کنترل این مسئله نداشته، گفت: تیم باید با عنوان پدیده وارد زمین می شد و من این مسئله را در گزارش بازی به مسئولان انضباطی گزارش خواهم داد.

با این حال گویا هنوز مسئله نام باشگاه نیز در سازمان لیگ تأیید نشده است. سهیل مهدی در این مورد به خبرنگار وبلاگ باران علم گفت: از نظر برگزاری مسابقات، ما مدارکی داشتیم که روز گذشته کامل نشد تا نام شهر خودرو را تأیید کنیم، اما این همکاری به وسیله اداره کل ورزش و جوانان استان و سایر ارگان ها در حال اجرا است تا این مشکل حل گردد.

وی درباره اینکه چطور بازی برگزار شده در حالی که تیمی با دو نام در مسابقه حضور داشته است که در فهرست پدیده بوده و روی لباس ها لوگوی شهر خودرو نقش بسته بود، گفت: فعلاً سلسله مراتب اداری در حال اجرا است، اما ما نمی توانیم به این دلایل بازی را نگه داریم.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در واکنش به این پرسش که آیا در هفته های آینده شاگردان رضا مهاجری با نام شهر خودرو وارد زمین خواهند شد؟, گفت: بله، فکر می کنم احتمالاً به زودی این مشکل حل و نام تیم رسماً شهر خودرو گردد.

آنطور که از صحبت های ناظر مسابقه و رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ پیداست، گویا برای برگزاری مسابقه تحت هر شرایطی از این تخلف چشم پوشی شده است. چراکه نمی توان تیمی با نام دیگری شناخته گردد و با لوگوی تیم دیگری وارد زمین گردد. اینکه نام تیم پدیده باشد یا شهر خودرو تفاوتی نخواهد داشت و باید امیدوار بود تا این مشکل هرچه زودتر حل گردد، اما اینکه در لیگ حرفه ای و از هفته اول تیمی با دو نام شناخته گردد و فعالیت کند، مسئله ای است که حرفه ای بودن لیگ را زیر سؤال می برد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "چشم پوشی سازمان لیگ از یک تخلف در هفته اول لیگ، تیمی با دو نام در لیگ حرفه ای!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چشم پوشی سازمان لیگ از یک تخلف در هفته اول لیگ، تیمی با دو نام در لیگ حرفه ای!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید