چین: استرالیا تاوان اقداماتش را می دهد

به گزارش وبلاگ باران علم به نقل از اسپوتنیک، ژائو لی جیان سخنگوی وزارت خارجه چین به اقدام امروز استرالیا مبنی بر لغو پیمان استرداد مظنونین با هنگ کنگ؛ واکنش نشان داد و گفت: برای خود، حق پاسخگویی به سیاست های جدید کانبرا را محفوظ می دانیم.

چین: استرالیا تاوان اقداماتش را می دهد

این در حالی است که تصمیم کانبرا مبنی بر اعطای ویزا 5 ساله به هنگ کنگی هایی که برای کار یا تحصیل به استرالیا رفته اند نیز دولت پکن را برآشفت.

به گفته ژائو، استرالیا باید با همه عواقب اقدامات خود روبرو شود.

به گزارش وبلاگ باران علم، استرالیا با این ادعا که قانون چینی امنیت هنگ کنگ، به سلب آزادی از مردم این منطقه منجر خواهد شد؛ پیمان استرداد مظنونین با هنگ کنگ را لغو کرد. این در حالی است که آمریکا و کانادا نیز پیشتر به همین بهانه، توافق های مشابه را لغو کرده بودند.

دولت پکن در راستای حراست از اصل چین واحد که این روزها از سوی آمریکا و شرکایش زیر سوال رفته، اقدام به اعمال قانون امنیتی هنگ کنگ کرد تا مانع از شدت دریافت جریان های جدایی طلبانه منطقه شود. جالب آنکه آمریکا و متحدانی چون استرالیا در حالی از لغو قانون استرداد سخن می گویند که اعتراضات در هنگ کنگ از حدود یک سال پیش و در واکنش به درخواست چین مبنی بر استرداد مظنونین به دولت مرکزی پکن، شدت گرفت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "چین: استرالیا تاوان اقداماتش را می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: استرالیا تاوان اقداماتش را می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید