5 معیار عجیب زیبایی در کشور های آسیایی را بشناسید!

به گزارش وبلاگ باران علم، با وجود معیار های زیبایی جهانی که در مجله های مد شاهد هستیم، هر ملتی ویژگی ها و رسم و رسوم خاص خودش را در رابطه با زیبایی زنان دارد.

5 معیار عجیب زیبایی در کشور های آسیایی را بشناسید!

اگرچه مردم اغلب کشور ها پول بسیاری برای زیبایی دندان های خود خرج می نمایند، در ژاپن زن ها برای کج کردن دندان هایشان پول خرج می نمایند. بنابراین حقیقتا می توان گفت که زیبایی یک مفهوم نسبی است. با وبلاگ باران علم همراه باشید تا با معیارهای عجیب زیبایی در کشور های آسیایی آشنا شوید.

1- ابرو های به هم پیوسته (تاجیکستان)

اگرچه در قسمت های مختلف دنیا، زن ها ابروهایشان را برمی دارند و سعی می نمایند آن ها را به برترین شکل ممکن دربیاورند، در تاجیکستان، ابروان پیوسته طبیعی نشانه زیبایی سنتی است و این جزو معیارهای عجیب زیبایی در تاجیکستان است.

زنانی که از موهبت داشتن ابرو های پرپشت محروم هستند، از گیاهی به نام usma استفاده می نمایند. آن ها حتی فاصله بین ابروان شان را رنگ می نمایند تا ابروهایشان پیوسته به نظر برسد. والدین نیز از سنین پایین از این تکنیک برای دختران شان استفاده می نمایند.

2- کشیده کردن گردن (تایلند)

گردن های دراز نماد زیبایی قوم کایان هستند. این سنت، ریشه های مختلفی دارد و بسیاری بر این باورند که در روزگار دور، این کار زنان را از بردگی محافظت می نموده است. با این حال، بعضی می گویند که گردن های دراز، آن ها را به اژد ها شبیه می ساخته است و اژد ها در داستان های فولکلور، شخصیت های مهمی بوده اند.

دختر ها از 5 سالگی از سیم پیچ های برنجی استفاده نموده و با گذر زمان، به تعداد حلقه ها اضافه می نمایند.

3- ناخن های بلند پا (هند)

زنان هندی فقط به ناخن های بلند دست اکتفا نمی نمایند. آن ها ناخن های پایشان را نیز بلند می نمایند. بر خلاف مد های دنیای، ناخن های بلند لاک خورده پا در کشور هند از محبوبیت بالایی برخوردارند.

4- صورت قلبی شکل (کره جنوبی)

کره جنوبی بیشترین تعداد سرانه عمل های زیبایی در دنیا را در اختیار دارد. شکل دادن به چهره جزو سه عمل زیبایی محبوب در کره جنوبی است. با وجود خطرات بالقوه، زنان خود را تحت عمل کوچک سازی استخوان گونه، زاویه دار کردن صورت و تصحیح فک قرار می دهند تا بدین گونه صورتی قلبی شکل پیدا نمایند.

5- دندان های سیاه (ژاپن)

سیاه کردن دندان یا اوهاگورو رسمی است که طی آن دندان ها را سیاه می نمایند. اگرچه الان کسی دیگر این کار را انجام نمی دهد، اما باید گفت که در گذشته، دندان سیاه، در ژاپن زیبا تلقی می شده است. این کار نمادی از جایگاه اجتماعی زنان برای به رخ کشیدن زیبایی و آمادگی شان برای ازدواج بوده است.

پیشنهاد مطالعه: مطلب 5 کاربرد عجیب نوشابه که قطعا نمی دانید را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "5 معیار عجیب زیبایی در کشور های آسیایی را بشناسید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 معیار عجیب زیبایی در کشور های آسیایی را بشناسید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید