اختلال در سامانه فروش یکپارچه خودرو

به گزارش وبلاگ باران علم، در حالی دومین روز شروع به کار سامانه یکپارچه تخصیص خودرو را سپری می کنیم که بعضی خریداران با مشکلاتی در بارگذاری اطلاعات و نهایی کردن ثبت نام روبرو هستند.

اختلال در سامانه فروش یکپارچه خودرو

به گزارش تسنیم، امروز 28 اردیبهشت ماه دومین روز عرضه رسمی خودرو در قالب سامانه یکپارچه تخصیص خودرو است. بر اساس گزارش های دریافتی برای ثبت نام هفت مرحله وجود دارد که در مرحله اول متقاضی با انتخاب گزینه ورود از منو اصلی سامانه، برای ثبت نام اقدام می نماید. در قدم دوم ایجاد حساب کاربری است و در این بخش باید فرم مربوط به اطلاعات شخصی تکمیل گردد. در مرحله سوم پس از تشکیل حساب کاربری بایستی کاربر اطلاعات تفصیلی خود را در سامانه یکپارچه فروش خودرو وارد کند.

در این مرحله، مراحل ثبت نام و تکمیل اطلاعات به سرانجام می رسد. متقاضیان در مرحله چهارم اقدام به انتخاب خودرو خواهند کرد و در مرحله پنجم و ششم به ترتیب بخشنامه و اطلاعات ثبت شده را بازدید و تایید می نمایند و در این مرحله پس از نهایی کردن ثبت نام خود، یک کد رهگیری برای آن ها ارسال خواهد شد. بر اساس شرایط مجاز، کسانی می توانند ثبت نام نمایند که همزمان کارت ملی، گواهینامه، حساب بانکی و سیم کارت به نام شخص متقاضی برای ثبت نام انطباق داشته باشد.

البته در این سامانه، بازه زمانی یک هفته ای برای ثبت نام متقاضیان در نظر گرفته شده است و تقدم یا تأخر زمان ثبت نام، هیچ تأثیری بر قرعه کشی و شانس برنده شدن نخواهد داشت و مراسم قرعه کشی با نظارت سازمان حمایت مصرف نمایندگان و تولیدنمایندگان انجام می گردد.

بر اساس آنچه در این سامانه اعلام شده، عرضه خودرو بر اساس این سامانه بسیار متنوع و چندبرابر ظرفیت دوره های پیشین خواهد بود و خودروسازان موظفند تمام محصولات خودرو های سواری خود را در این سامانه یکپارچه عرضه نمایند و هیچ گونه استثنایی برای تخصیص خودرو به مشتریان خارج از این سامانه وجود نخواهد داشت.

هفت خوان بارگذاری اطلاعات در سامانه فروش یکپارچه خودرو

در حالی دومین روز ثبت نام خودرو در این سامانه را سپری می کنیم که بر اساس گزارش های دریافتی، بعضی خریداران با مسائلی در بارگذاری اطلاعات خود برای ثبت نام روبه رو هستند.

یکی از خریداران خودرو با اعلام اینکه از روز گذشته چندین بار برای ثبت نام کوشش نموده می گوید: در فرایند ثبت نام شماره گواهی نامه خود را درج نموده ام، اما در مراحل بعدی با این اخطار روبه رو شده ام که شما گواهی نامه ندارید و امکان ثبت برایتان نیست.

فردی دیگری با بیان اینکه به سختی بارگذاری اطلاعات را انجام دادم، اما در نهایت با اخطار سایت روبه رو شدم، گفت: از روز گذشته سایت مدام اخطار های مختلفی می دهد و نمی توانیم ثبت نام انجام دهیم. یکی از مسائل مردم در بارگذاری اطلاعات عدم دریافت پیامک و یا انتخاب شهر برای تکمیل فرم ثبت است.

عبدالله توکلی لاریجانی مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت در این ارتباط به خبرنگار تسنیم، گفت: ما مدام در حال پایش سایت هستیم و در بعضی از موارد سایت به صورت مقطی برای تعدادی در دسترس نیست که می توانند در زمان دیگری نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

وی با بیان اینکه مردم اصلا در ثبت نام خودرو عجله ننمایند، اضافه نمود: در این سامانه فرصت یک هفته ای در نظر گرفته شده و خریداران به راحتی می توانند در زمان های مختلف اقدام به ثبت نام نمایند.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت افزود: در بعضی از موارد سرعت اینترنت باعث اختلال در بارگذاری می گردد و سایت مسئله ای ندارد. باز تأکید می کنم ثبت نام در سامانه اصلاً متوقف نیست و ممکن است در زمان بروز مشکل در بارگذاری اطلاعات یک فرد، افراد دیگری مشغول ثبت نام باشند.

به گفته توکلی، در هر دوره 200 تا 300 هزار خودرو فروخته می گردد به نحوی که هر فرد یک خودرو ثبت نام می نماید، بنابراین تعداد زیادی از افراد می توانند ثبت نام نمایند.

منبع: فرارو

به "اختلال در سامانه فروش یکپارچه خودرو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختلال در سامانه فروش یکپارچه خودرو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید