از بین بردن الکتریسیته لباس

به گزارش وبلاگ باران علم، ما در یک شرایط بسیار خشک زندگی می کنیم ، بنابراین ما با داشتن حالت ایستا روی لباس و موهای خودم بیگانه نیستیم. این لزوما یک مسئله مضر نیست ، اما ممکن است واقعاً آزار دهنده باشد. هیچ کس نمی خواهد با لباسهای بیش از حد چسبناک یا موهای موی فر که فقط جا نمی ماند کنار بیاید!

از بین بردن الکتریسیته لباس

به گزارش وبلاگ باران علم ،اما خبر خوب این است که بسیاری از روش های سریع و ساده برای خلاص شدن از تجمع استاتیک ، به خصوص هنگامی که صحبت از لباس شما می گردد ، وجود دارد. و امروز می خواستم چند مورد از این نکات را با شما در میان بگذارم!

پنج نکته برای جلوگیری از تجمع استاتیک روی لباس شما :

بسیاری از آنها با نحوه شستن و خشک کردن لباس های خود سر و کار دارند ، از آنجا که بیشتر مسائل استاتیک از همین جا آغاز می شوند. پس از آن ، اگر از قبل مشکل ایجاد شده باشد ، هفت روش آسان برای خلاص شدن از دست دادن استاتیک در لباس شما وجود دارد. این نکات به شما یاری می نماید مسائل استاتیک را در کمترین زمان از بین ببرید!

1. از نرم کننده پارچه بهره ببرید

استفاده از نرم کننده پارچه ای روی لباس های شما روشی امتحان شده و واقعی است که آن را بدون استاتیک نگه می دارد! فقط نرم کننده پارچه ای فروشگاهی یا خانگی را به چرخه شستشوی خود اضافه کنید. همچنین می توانید از نرم کننده پارچه برای ساختن ورق های خشک کن خانگی خود بهره ببرید که به جلوگیری از تجمع ساکن در طول دوره خشک یاری می نماید. این ورق های خشک کن شگفت انگیز بسیار ارزان هستند و ساخت آنها آسان است.

2. هوای خشک

روش دیگر برای جلوگیری از تجمع استاتیک ، بیرون آوردن لباس از خشک کن در حالی که هنوز کمی مرطوب است. آنها را صاف بگذارید یا آویزان کنید تا بقیه راه خشک گردد و دیگر هیچ مسئله ای از نظر ایستا نخواهید داشت.

3.با سرکه بشویید

سرکه یک نرم کننده طبیعی و عالی برای پارچه است و می تواند به هنگام استفاده در لباسشویی ، از بین بردن مسائل ساکن یاری کند. هنگام شستن لباس ها ، فقط یک فنجان سرکه سفید به چرخه شستشو اضافه کنید.

4. از مرطوب کننده بهره ببرید

اگر اتاق لباسشویی شما خیلی خشک باشد ، می تواند استاتیک ایجاد گردد. هر زمان که از خشک کن استفاده می کنید با استفاده از یک مرطوب کننده هوا اتاق رختشویی خود را مرطوب نگه دارید.

5.توپ های خشک کن پشمی

استفاده از توپ های خشک کن پشمی (یا حتی چند توپ جدید تنیس) در طول دوره های خشک می تواند به کاهش میزان استاتیک لباس یاری کند. اگر متوجه شدید که همه موارد ساکن را از بین نمی برد ، آن را با آبکشی سرکه ای که در بالا شرح داده شد ترکیب کنید. این ترکیب استاتیک را از بین می برد و به خشک شدن سریعتر لباس شما یاری می نماید!

3.از آویز سیم بهره ببرید

قسمت صاف آویز کت سیم را روی لباسهای چسبناک بزنید. سیم برق را جذب نموده و از پارچه دور می نماید.

. 6 لباس را لمس کنید

این یک تاکتیک کلاسیک برای مقابله با تجمع استاتیک است. فقط نوعی فلز زمینی را لمس کنید ، برق تخلیه می گردد و شما را بدون استاتیک ترک می نماید. (این شوک ممکن است کمی ناخوشایند باشد ، اما سریع و موثر است.

7 .لباس های خود را فریز کنید

قبل از پوشیدن لباس های خود را حدود 15 دقیقه در فریزر قرار دهید. مدت زمان کوتاه در فریزر ، رطوبت کافی را به لباس شما وارد می نماید که باعث از بین رفتن هرگونه استاتیک می گردد.

8 .از دستهای مرطوب بهره ببرید

یکی دیگر از روش های ساده برای از بین بردن استاتیک ، خیس کردن دست ها و مسواک زدن روی لباس ها است. این روش با بیشتر پارچه ها کار می نماید ، اما هنگام استفاده از پارچه هایی که به آب واکنش خوبی نشان نمی دهند ، مانند ابریشم ، از استفاده از آن خودداری کنید.

9.از اسپری مو بهره ببرید

قبل از استفاده از لباس ، مقدار کمی اسپری مو را روی آن اسپری کنید. این ترفند سریع برای از بین بردن استاتیک مانند جذابیت عمل می نماید!

منبع: جام جم آنلاین

به "از بین بردن الکتریسیته لباس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از بین بردن الکتریسیته لباس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید