اولین قربانی واکسن کرونا

به گزارش وبلاگ باران علم، خبرنگاران : مقامات سوئیسی روز چهارشنبه دهم دی ماه اعلام کردند یکی از افرادی که در میان نخستین دریافت کنندگان واکسن کرونا در این کشور بود، درگذشته است.

اولین قربانی واکسن کرونا

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از همشهری آنلاین، مقامات کانتون لوسرن در سوئیس که خبر این مرگ را اعلام کردند، درباره اینکه آیا مرگ این فرد با تلقیح واکسن ارتباط داشته است یا نه توضیحی ندادند.

بنابر گزارش رویترز، یک سخنگو با بیان اینکه ما از این مورد مطلع هستیم اضافه کرد: این مورد به سوئیس مدیک، سازمان ناظر دارویی سوئیس ارجاع شده است.

این کانتون سوئیس جزئیاتی درباره این واقعه از جمله فاصله زمانی میان تزریق واکسن و مرگ این شخص ارائه ننموده است.

لوسرن محل نخستین واکسیناسیون های کرونا در سوئیس است که از هفته گذشته شروع شد و در آن یک دوز واکسن کرونای شرکت های فایزر و همکار آلمانی اش، شرکت بیونتک عمدتا به سالمندان تزریق شد.

سوئیس تابه حال 107000 دوز واکسن کرونای فایزر دریافت نموده است و انتظار می رود از شروع سال آینده این میزان به 250000 دوز در ماه افزایش یابد.

واکسن فایزر و بیونتک تنها واکسن تاییدشده تا به حال در سوئیس است. این واکسن که آزمایش آن در ده ها هزار نفر عوارض جانبی خطرناکی نشان نداده است، در آمریکا و بریتانیا نیز مجوز مصرف اضطراری گرفته و در اتحادیه اروپا هم تایید مشروط برای ورود به بازار را دریافت نموده است.

میلیون ها دوز این واکسن اکنون در سراسر دنیا تزریق شده است. تا به حال چند نفر پس از تزریق واکسن های فایزر/بیونتک و مدرنا دچار واکنش آلرژی شدید شده اند اما این عوارض به سرعت درمان شده اند.

منبع: اقتصادنیوز

به "اولین قربانی واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین قربانی واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید