تشکیل بزرگترین صندوق سرمایه گذاری بورسی، فروش 5.8 هزار میلیاردی ETF

به گزارش وبلاگ باران علم، وزارت اقتصاد از تشکیل بزرگترین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) در کشور از نظر ارزش سرمایه گذاری و تعداد سهامداران خبر داد.

تشکیل بزرگترین صندوق سرمایه گذاری بورسی، فروش 5.8 هزار میلیاردی ETF

به گزارش گروه مالی وبلاگ باران علم، وزارت امور مالی و دارایی گفت: بیش از سه میلیون و چهار صد و هشتاد و یک هزار (3481000) نفر با سرمایه گذاری بیش از 5886 میلیارد تومان از آحاد مردم در این پذیره نویسی مشارکت نمودند که بیانگر تشکیل بزرگترین صندوق سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) در کشور از نظر ارزش سرمایه گذاری و تعداد سهامداران است.

در این پذیره نویسی از سامانه های کارگزاری های بورس و سامانه های آنلاین معاملاتی و درگاه های غیرحضوری و حضوری 14 بانک منتخب از تاریخ 1399/2/14 لغایت 1399/3/1 استفاده شد.

این واگذاری، فرصت بی نظیری را برای ورود آحاد جامعه به سرمایه گذاری در سهام شرکت های معتبر کشور با هدف مردمی کردن اقتصاد و امکان دسترسی آحاد مردم کشور به بازار سرمایه و انتفاع از رشد این بازار فراهم آورد.

از مردم شریف کشور که با استقبال از پذیره نویسی واحد های صندوق واسطه گری مالی یکم پا به عرصه این سرمایه گذاری نهادند و همچنین تلاش های متعهدانه دست اندارکاران این طرح بویژه سازمان بورس و اوراق بهادار، سازمان خصوصی سازی، بانک ها، کارگزاری ها، رسانه ها گروهی بویژه صدا و سیما و همکاران وزارت امور مالی و دارایی در سطوح ستاد و استان ها که در طراحی، اجرا و اطلاع رسانی این مهم مشارکت نمودند، قدردانی و تشکر می نماید.

امید است، دو صندوق قابل معامله آینده (پالایشی و پتروشیمی و صنایع فلزی و خوردویی) نیز با توجه به آنکه فرصتی مشابه این صندوق برای آحاد جامعه فراهم می سازد، همچنان مورد توجه قرار گرفته و نتیجه آن رونق و تعمیق بازار سرمایه کشور در کنار تحقق هدف والای تقویت بخش خصوصی و مردمی کردن اقتصاد باشد، چرا که رونق، تعمیق و بلوغ بازار سرمایه هدفی است راهبردی که وزارت امور مالی و دارایی همواره آن را دنبال خواهد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تشکیل بزرگترین صندوق سرمایه گذاری بورسی، فروش 5.8 هزار میلیاردی ETF" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل بزرگترین صندوق سرمایه گذاری بورسی، فروش 5.8 هزار میلیاردی ETF"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید