جاده ها فردا چه ساعتی بیشترین ترافیک را دارند؟

به گزارش وبلاگ باران علم، تهران (پانا) - معاون مرکز مدیریت راه های کشور گفت، مردم برای بازگشت از سفرهای نوروزی و عزیمت به شهرهای خود تلاش کنند بر اساس شرایط ترافیکی ساعات و زمان بندی خود را تغییر دهند تا شاهد کاهش تصادفات و مدیریت ترافیک بهتری باشیم.

جاده ها فردا چه ساعتی بیشترین ترافیک را دارند؟

به گزارش ایسنا، مهدی مخبر اظهار کرد: در حال حاضر بر اساس آخرین اطلاعات دریافت شده و مشاهدات موجود از محورهای مواصلاتی کشور، تردد در محور چالوس در جهت جنوب به شمال تا اطلاع بعدی ممنوع بوده که به احتمال زیاد تا اوایل ساعات صبح فردا (13 فروردین ماه) ادامه خواهد داشت.

وی افزود: تردد در محورهای شمالی از جمله محور چالوس و آزادراه تهران-شمال در جهت شمال به جنوب روان گزارش شده و ممنوعیت تردد در این دو محور در جهت جنوب به شمال برقرار است که البته این ممنوعیت و محدودیت تردد بسته به حجم ترافیک از سوی پلیس راه در بازه های زمانی مختلف ممکن است تغییر کند.

معاون مرکز مدیریت راههای کشور درباره آخرین شرایط محورهای مواصلاتی از نظر ترافیکی و مداخلات جوی گفت: هم اکنون در محور هراز در جهت شمال به جنوب ترافیک سنگینی در محدوده تونل شماره 1 و محدوده بایجان گزارش شده است و در محور فیروزکوه آزادراه قزوین-رشت تردد روانی وجود دارد. البته هیچ گونه مداخلات جوی در این محورها گزارش نشده است.

مخبر ادامه داد: در سایر محورهای مواصلاتی هیچ گونه محدودیت ترافیکی وجود ندارد اما در آزادراه قزوین-کرج در محدوده پایانه شهید کلانتری در جهت بازگشت ترافیک سنگینی وجود دارد و تردد در دیگر محورهای مواصلاتی بدون محدودیت ترافیکی و مداخلات جوی برقرار است.

وی درباره پیش بینی ها و سناریوهای احتمالی برای ساعات پرترافیک در محورهای شمالی تا فردا اظهار کرد: در محور چالوس پیش بینی می شود در بازه زمانی ساعت صفر بامداد تا ساعت 23 فردا تردد روانی در جهت جنوب به شمال داشته باشیم اما در جهت شمال به جنوب پیش بینی می شود از ساعت 7 صبح فردا به مدت حدود یک ساعت ترافیک سنگینی در این محور به وجود بیاید. همچنین در بازه های زمانی ساعات 9 صبح تا 14 و 16 تا 21 فردا ترافیک نیمه سنگین در جهت شمال به جنوب محور چالوس پیش بینی می شود که البته مداخلات جوی خاصی در این سوال پیش بینی نشده است.

معاون مرکز مدیریت راه های کشور افزود: همچنین پیش بینی کارشناسان این مرکز برای محور هراز این گونه است که در ساعت صفر امشب تا ساعت 23 فردا ترافیک نیمه سنگین در جهت جنوب به شمال و در بازه زمانی ساعت 1 بامداد تا 9 صبح و ساعت 10 صبح فردا تا 23 ترافیک نیمه سنگین در این محور در جهت شمال به جنوب به وجود بیاید. همچنین برای محور فیروزکوه نیز پیش بینی می شود از ساعت 10 صبح تا 11 صبح فردا ترافیک نیمه سنگین در جهت جنوب به شمال وجود داشته باشد اما در همه ساعات فردا تردد روانی برای جهت شمال به جنوب محور فیروزکوه پیش بینی می شود.

مخبر تاکید کرد: به همه مردم توصیه می کنیم که ترافیک را توزیع کنند و زمان بندی سفرهایشان را اینگونه تنظیم کنند. بر این اساس بهتر است از همین امروز سفرهای بازگشتشان را آغاز کنند و می توانند تا روز 14 فروردین ماه بازگشت خود از سفرهای نوروزی را برنامه ریزی کنند.

وی گفت: اگر اینگونه سفرهای بازگشت مردم برنامه ریزی شود شاهد کاهش تصادفات و تاخیرهای زیاد در محورهای مختلف خواهیم بود. همچنین بر اساس اطلاعیه ای که پلیس راه اعلام کرده اگر محوری با حجم ترافیک بالا روبرو شود ممکن است محدودیت و ممنوعیت های تردد در آن محور اعمال شود و اجرای این سیاست بسته به حجم ترافیک ممکن است، تغییر کند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "جاده ها فردا چه ساعتی بیشترین ترافیک را دارند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاده ها فردا چه ساعتی بیشترین ترافیک را دارند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید