خبرنگاران نزدن ماسک و رعایت نکردن فاصله اجتماعی در محل کار تخلف اداری است

به گزارش وبلاگ باران علم، تهران - خبرنگاران - رئیس هیات رسیدگی به تخلفات اداری وزارت دادگستری بر ضرورت توجه جدی کارمندان دولت به مفاد بخشنامه سازمان اداری و استخدامی تاکید نمود و گفت: نزدن ماسک و رعایت نکردن فاصله اجتماعی در محل کار تخلف اداری محسوب می گردد.

خبرنگاران نزدن ماسک و رعایت نکردن فاصله اجتماعی در محل کار تخلف اداری است

محمود عباسی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار حقوقی قضایی وبلاگ باران علم در مورد صندلی قانونی بخشنامه شماره 177188 مورخ 15/4/1399 و بخشنامه شماره 205730 مورخ 28/ 4/ 1399 سازمان اداری و استخدامی اضافه نمود: این بخشنامه ها مبتنی بر مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا است و در زمره نظامات دولتی و دارای ضمانت اجرای قانونی است.

وی تاکید نمود: نقض مفاد این بخشنامه که ناظر به عدم استفاده از ماسک، عدم رعایت فاصله اجتماعی در محل کار و حضور در محل کار علیرغم ابتلا به ویروس کرونا است به موجب بند 2 ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات اداری، عدم رعایت مقررات مربوط و تخلف اداری محسوب گردد و مرتکبین آن به مجازات های مقرر در ماده 9 این قانون محکوم می گردند.

رییس شعبه دوم هیات رسیدگی به تخلفات اداری وزارت دادگستری و سازمان تعزیرات حکومتی در ادامه این گفت و گو بر ضرورت توجه جدی کارمندان دولت به مفاد این بخشنامه تاکید نمود و گفت: کارمند مبتلا به ویروس کرونا مکلف است بلافاصله مقام مافوق خود را در جریان امر قرار دهد و تا زمان بهبودی کامل و اخذ گواهی سلامت از پزشک معالج از حضور در محیط کار اکیدا اجتناب ورزد.

شایان ذکر است که این بخشنامه همه سطوح شغلی اعم از کارکنان و مدیران دوایر و سازمان های دولتی و تمامی دستگاه هایی که مشمول قانون رسیدگی به تخلفات اداری هستند را در بر می گیرد و هیچکس حق ندارد از مفاد آن تخطی ورزد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران نزدن ماسک و رعایت نکردن فاصله اجتماعی در محل کار تخلف اداری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نزدن ماسک و رعایت نکردن فاصله اجتماعی در محل کار تخلف اداری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید