راهکار کمبود جا در خانه های کوچک!

به گزارش وبلاگ باران علم، از تغییراتی که نسبت به گذشته رخ داده و به وضوح شاهد آن هستیم، کوچک تر شدن فضای خانه ها و گسترش آپارتمان نشینی است.

راهکار کمبود جا در خانه های کوچک!

دکوراسیون خانه های کوچک

دیگر زیاد مهم نیست که خانه عظیم و ویلایی باشد یا کوچک و آپارتمانی. در این نوشتار از وبلاگ باران علم می خواهیم چند پیشنهاد برای دکور خانه کوچک را آنالیز کنیم. با ما همراه باشید.

نشیمن

بدون شک اولین فضایی که در هر خانه ای به چشم می آید فضای نشیمن و پذیرایی است. نشیمن نقش اساسی و مهمی را در تبیین کلی دکوراسیون داخلی خانه ایفا می نماید.

  • انتخاب مبل: مبلمان L شکل یکی از بهترین انتخاب ها برای فضاهای کوچک مربع شکل است. حتی شاید با داشتن یکی از آنها نیازی نباشد که از جایگاه یا مبل دیگری در این فضا بهره ببرید؛ بنابراین از شلوغ شدن فضا نیز جلوگیری خواهید کرد.
  • انتخاب رنگ: برای اینکه کوچک بودن فضای خانه کمتر به چشم بیاید از رنگ سفید در طراحی دکوراسیون داخلی خانه بهره بگیرید. رنگ سفید و خنثی نور را بیشتر منعکس نموده و به دلیل روشنایی که در فضا ایجاد می نماید به عظیم تر جلوه دادن آن یاری خواهد نمود.
  • استفاده از آینه: آینه با انعکاس تصاویر و رنگ ها، یاری بسیار زیادی به عظیم تر نشان دادن فضاهای مختلف خانه می نماید. به این منظور می توان یکی از دیوارهای نشیمن خانه را آیینه کاری نمود.

آشپزخانه

از آنجایی که آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های هر خانه ای به حساب می آید، باید برای دکوراسیون و چیدمان آن نهایت دقت و تمرکز را به خرج داد.

  • استفاده از سطوح براق و سفید: با یاری سرامیک ، سنگ و کابینت های براق و سفید می توانید جذابیت خاصی به آشپزخانه ببخشید. هم چنین این سطوح باعث انعکاس نور در فضا شده و آشپزخانه را نیز عظیم تر نشان خواهند داد.
  • استفاده از کابینت با در شیشه ای: استفاده از در شیشه ای کابینت باعث می گردد تا وسایل داخل کابینت دیده شده و از طرفی هم از گردوخاک دریافت و کثیفی آن جلوگیری گردد.

اتاق خواب

اگرچه دکوراسیون فضای اتاق خواب بسیار سلیقه ای است، اما می توانید برای عظیم تر دیده شدن فضا به انجام این دو پیشنهاد کاربردی بپردازید:

  • تخت خواب تاشو: این نوع تخت ها در دو نوع تاشو به صورت افقی و عمودی در بازار موجود هستند. می توانید با توجه به فضای موجود در اتاقی که قرار است تخت در آن نصب گردد نوع مناسبی از آن را انتخاب کنید.
  • تابلوهای عمودی: اگر به نصب تابلوهای هنری یا عکس های شخصی در اتاق خواب خود علاقمند هستید، ترجیحا از تابلوهای عمودی بهره ببرید تا ارتفاع دیوارها بلندتر به نظر بیاید. هم چنین از نصب تابلو در مرکز دیوار خودداری کنید، چراکه باعث می گردد نگاه به آن نقطه متمرکز شده و کوچکی دیوار و اتاق بیشتر به چشم بیاید.

سرویس بهداشتی

ترفندهای دکوراسیونی، همواره می تواند راهگشای دکور خانه کوچک باشد. زمانی که فضای سرویس بهداشتی کوچک است با یاری ترفندهای طراحی هوشمندانه می توانید به سادگی فضای آن را دو برابر کنید.

  • استفاده از شیرآلات و فلاش تانک توکار: استفاده از شیرآلات، لوله کشی و فلاش تانک توکار باعث می گردد تا هم آشفتگی های بصری فضا حذف گردد و هم سرویس بهداشتی عظیم تر به چشم بیاید.
  • تلفیق حمام و توالت: در سرویس بهداشتی های کوچک معمولاً فضای حمام و توالت مشترک است. در این صورت می توان این دو فضا را با استفاده از دیوار شیشه ای از هم تفکیک کرد.

پیشنهاد مطالعه: برای آشنایی با نکات دکوراسیون مطلب ایده های مختلف برای چیدمان مبلمان راحتی را بخوانید.

منبع: پیام دلتا

به "راهکار کمبود جا در خانه های کوچک!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهکار کمبود جا در خانه های کوچک!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید