فرایند نزولی نفت ازسرگرفته شد

به گزارش وبلاگ باران علم، قیمت نفت پس از افزایشی که طی دو روز گذشته داشت، در معاملات روز آدینه تحت تاثیر نگرانی ها نسبت به کندی رشد مالی جهانی و ضعیف شدن تقاضا برای سوخت، کاهش پیدا کرد.

فرایند نزولی نفت ازسرگرفته شد

به گزارش وبلاگ باران علم، بهای معاملات نفت برنت با 36 سنت معادل 0.4 درصد افزایش، به 96 دلار و 23 سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 21 سنت معادل 0.2 درصد کاهش، به 90 دلار و 29 سنت در هر بشکه رسید.

نفت برنت و وست تگزاس اینترمدیت روز پنج شنبه تحت تاثیر آمار مالی مثبت آمریکا و مصرف بالای سوخت در این کشور که نگرانی ها نسبت به کندی رشد مالی در کشورهای دیگر و تقاضای ضعیف آنها برای سوخت را جبران نموده بود، حدود سه درصد افزایش یافته بودند. با این حال، هر دو شاخص از ابتدای هفته جاری تا به امروز، حدود 1.5 درصد کاهش داشته اند.

به گفته ساتورو یوشیدا، تحلیلگر کالای شرکت راکوتن سکیوریتیز، اگر چه آمار هفتگی مثبت ذخایر نفت آمریکا، خوش بینی به بهبود تقاضا برای سوخت در کوتاه مدت را تقویت کرد اما ادامه نگرانی ها نسبت به رکود و احتمال افزایش فراوری نفت اوپک پلاس، احتمالا فرایند صعودی قیمت های نفت را محدود خواهد نمود.

آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به 12 اوت که صادرات نفت به رکورد پنج میلیون بشکه در روز رسید، به اندازه 7.1 میلیون بشکه کاهش پیدا کرد که بسیار بیشتر از پیش بینی تحلیلگران از کاهش ذخایر به اندازه 275 هزار بشکه بود.

هیثم الغیص، دبیرکل تازه اوپک، به رویترز گفت: سیاستگذاران، قانون گذاران و سرمایه گذاری ناکافی در بخش نفت و گاز عامل قیمت های بالای انرژی هستند نه این گروه. الغیص اظهار کرد: در نشست بعدی اوپک در سپتامبر، اگر لازم باشد کاهش فراوری نفت تصویب می گردد و اگر ضرورت پیدا کند فراوری نفت ممکن است افزایش پیدا کند. همه اینها به فرایند تحولات بستگی خواهد داشت.

ممنوعیت اتحادیه اروپا علیه صادرات نفت روسیه ممکن است اندازه عرضه را به طرز چشمگیری محدود نموده و قیمت ها را در ماه های آینده بالاتر ببرد.

شرکت مشاوره بی سی ای در یادداشتی نوشت: تحریم های اتحادیه اروپا، روسیه را ناچار خواهد نمود حدود 1.6 میلیون بشکه در روز از فراوریش را تا انتها سال کاهش دهد و افت فراوری این کشور در سال 2023، به دو میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

با این حال، روسیه پیش بینی نموده است فراوری و صادرات نفت این کشور تا انتها سال 2025 افزایش پیدا خواهد نمود. طبق سندی که به وسیله رویترز مشاهده شده است، وزارت اقتصاد روسیه پیش بینی نموده است عایدی حاصل از صادرات انرژی در سال میلادی جاری 38 درصد رشد خواهد نمود که تا حدودی به علت حجم بالاتر صادرات نفت خواهد بود.

بر اساس گزارش رویترز، بازار منتظره تحولات مربوط به مذاکرات هسته ای میان ایران و قدرت های دنیا است که ممکن است به افزایش صادرات نفت ایران به اندازه حدود یک میلیون بشکه در روز منتهی گردد.

منبع: همشهری آنلاین

به "فرایند نزولی نفت ازسرگرفته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند نزولی نفت ازسرگرفته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید