سرمایه گذار پل معلق خلخال مستندات لازم را برای اخذ موافقت اصولی ارائه نکرده است

به گزارش وبلاگ باران علم، ایرنا/ براساس آخرین اخبار بدست آمده، سرمایه گذار پل معلق خلخال مستندات لازم را برای اخذ موافقت اصولی ارائه نکرده است.

سرمایه گذار پل معلق خلخال مستندات لازم را برای اخذ موافقت اصولی ارائه نکرده است

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل در جلسه کارگروه گردشگری خلخال گفت: تا قبل از واگذاری پروژه به سرمایه گذار تازه، پروژه پل معلق خلخال فقط چهار درصد پیشرفت فیزیکی داشت و پس از واگذاری هم سرمایه گذار تازه اقدام خاصی برای ادامه این پروژه مهم گردشگری انجام نداده است.

نگار سریع الاطلاق افزود: سرمایه گذار قبلی طرح این پروژه را با عجله و بدون اخذ مجوز احداث آغاز کرد و این شرایط باعث شد پروژه عملا پیشرفتی نداشته باشد. سرمایه گذار تازه هم تا به امروز نتوانسته به تعهدات خود در این پروژه عمل کند.

سریع الاطلاق با بیان اینکه سرمایه گذار متعهد به آغاز عملیات اجرایی فاز اول پروژه از اردیبهشت سال جاری شده بود، گفت: این در حالی است که هنوز کارهای اداری این پروژه در وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تمام نشده و همچنان منتظر دریافت اطلاعات و مستندات از سرمایه گذار برای ارائه به وزارتخانه و صدور موافقت اصولی پل معلق خلخال هستیم.

وی اعلام نمود: سرمایه گذار تازه متعهد به خاتمه عملیات اجرایی فاز اول پروژه در وسعت 51 هزار متر مربع شامل پل معلق، پارکینگ، رستوران و سایر امکانات رفاهی تا خاتمه سال 1403 شده است.

معاون سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل یادآور شد: 14 هکتار از اراضی ملی برای احداث پل معلق به سرمایه گذار قبلی پل معلق واگذار شده بود که به دلیل قرار گرفتن چهار هکتار از این اراضی در منطقه باستانی، این میزان از این مجموع اراضی واگذاری به سرمایه گذار قبلی کاهش یافته و زمین مورد احتیاج باید با درخواست سرمایه گذار تازه از محل دیگری تامین گردد.

محمود قلی زاده، مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل هم در این جلسه با بیان اینکه این پروژه با واگذاری 15 هکتار زمین از محل اراضی ملی از سال 97 آغاز شده، گفت: در حال حاضر سرمایه گذار تازه مسئله ای برای ادامه عملیات پروژه در اراضی واگذار شده ندارد.

فرماندار خلخال هم در این جلسه با انتقاد از روند بسیار کند عملیات پروژه پل معلق از سوی سرمایه گذار تازه پروژه گفت: احداث پل معلق به عنوان یکی از زیرساختهای گردشگری منطقه از مطالبات به حق و دیرینه مردم خلخال است.

سید جواد یحیی زاده ادامه داد: در حالی که پیش از این سرمایه گذار متعهد به آغاز ادامه عملیات اجرایی پروژه از اردیبهشت سال جاری و خاتمه فاز اول آن تا خاتمه سال 1403 شده است عملاً در این مدت هیچ اقدامی از سوی سرمایه گذار نشده است.

فرماندار خلخال گفت: سرمایه گذار عملاً فصل کاری سال جاری را از دست داد و انتظار می رود با توجه به احتیاج منطقه به این پروژه سرمایه گذار پل نسبت به ادامه عملیات اجرایی آن به صورت جدی کوشش کند.

منبع: همگردی

به "سرمایه گذار پل معلق خلخال مستندات لازم را برای اخذ موافقت اصولی ارائه نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمایه گذار پل معلق خلخال مستندات لازم را برای اخذ موافقت اصولی ارائه نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید