صدور بخشنامه اجرایی حذف دفترچه های کاغذی تأمین اجتماعی

به گزارش وبلاگ باران علم، تهران (پانا) - مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از صدور بخشنامه اجرایی توقف انتشار دفترچه های کاغذی طی روزهای آینده خبرداد و گفت تمامی فرآیندهای مربوط به پذیرش و خدمت رسانی به بیمه شدگان تأمین اجتماعی در مراکز درمانی طرف قرارداد و غیرطرف قرارداد در این بخشنامه تبیین می گردد.

صدور بخشنامه اجرایی حذف دفترچه های کاغذی تأمین اجتماعی

به گزارش روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مصطفی سالاری در جلسه روزانه رسیدگی به فرایند پیشرفت طرح نسخه الکترونیک که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور مدیران درمان تأمین اجتماعی استان های سراسر کشور و مدیران ستادی بخش درمان و فن آوری اطلاعات این سازمان برگزار گردید، گفت: حذف دفترچه های کاغذی تأمین اجتماعی از اول استفند شروع می گردد که گام بسیار مهمی در زمینه پیشبرد طرح نسخه الکترونیک است و با توجه به تمامی جوانب و با همفکری مدیران و کارشناسان بخش های مختلف سازمان اجرایی می گردد.

وی برنامه ریزی دقیق و فعالیت موثر برای تشریح کامل اقدامات قابل انجام توسط مراکز درمانی مختلف طرف قرارداد و غیرطرف قرارداد را از مسائل مهم در حذف دفترچه های کاغذی برشمرد و گفت: براساس برنامه ریزی اجرا شده این تغییر و گام رو به جلو سازمان تأمین اجتماعی به بهترین نحو و بدون هیچگونه مسئله ای انجام می گردد و شاهد کاهش قابل توجه مراجعات مردم به شعب و کارگزاری های خواهیم بود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی هدف نهایی این سازمان را گسترش استفاده مراکز درمانی کشور از سامانه نسخه نویسی الکترونیک بیان کرد و گفت: تا زمان رسیدن به این هدف نهایی هنوز امکان استفاده از برگه های موجود در دفترچه های در اختیار بیمه شدگان وجود دارد علاوه بر اینکه پزشکان همچنان امکان استفاده از اوراق سرنسخه خود را نیز دارند.

سالاری اضافه نمود: برای تشویق پزشکان و مراکز درمانی به استفاده از سامانه نسخه الکترونیک از تمامی امکانات و ظرفیت های موجود استفاده می گردد که پرداخت سریع و روزانه مطالبات ایجاد شده به وسیله سامانه نسخه الکترونیک یکی از این راهکارهاست.

وی ادامه داد: ارتقاء مداوم سامانه نسخه الکترونیک و تعامل دائمی با استفاده کنندگان از این سامانه و همچنین برقراری ارتباط با سایر نرم افزارهای مورد استفاده مراکز درمانی به وسیله API در حال اجرا است و ما با تمام ظرفیت و امکانات در حال پیشبرد طرح نسخه نویسی الکترونیک هستیم.

در این جلسه مدیران استانی و ستادی سازمان تأمین اجتماعی هم به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود در زمینه پیشرفت پروژه نسخه الکترونیک پرداختند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "صدور بخشنامه اجرایی حذف دفترچه های کاغذی تأمین اجتماعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدور بخشنامه اجرایی حذف دفترچه های کاغذی تأمین اجتماعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید