فرونشست زمین و آبگرفتگی در منطقه ها 18 و 19 تهران پس از بارندگی

به گزارش وبلاگ باران علم، امروز دو منطقه 18 و 19 در جنوب تهران با اتفاق ناخوانده فروریزش زمین بر اثر بارندگی های اخیر روبرو شدند. در منطقه سه تهران نیز اتفاق مشابهی اتفاق افتاده است.

فرونشست زمین و آبگرفتگی در منطقه ها 18 و 19 تهران پس از بارندگی

محمد جواد خسروی شهردار منطقه 18 در تبادل نظر با همشهری درباره جزئیات آب گرفتگی زیر گذر الغدیر در این منطقه شرح داد و گفت: دلیل آب گرفتگی صبح امروز در زیرگذر الغدیر، گرفتگی لوله های راهنمایی آب های سطحی بود. بر اساس گزارش کارشناسان حاضر در محل این آبگرفتگی که در محدوده چاه جذبی اتفاق افتاده، به دلیل ورود بیش از حد مجاز آب به داخل چاه بوده است. لازم به یادآوری است که جنس لوله ها، چون پلی اتیلن است، آتش روشن کردن از طریق افراد بی خانمان در حوالی کانال ها که در گذشته صورت گرفته، باعث گرفتگی لوله ها و این حجم آبگرفتگی را شاهد بودیم.

او اضافه نمود: محل دقیق این آب گرفتگی زیرگذر الغدیر در تقاطع خیابان 17 شهریور واقع در منطقه 18 است و پس از دریافت اولین گزارش ها تیم اجرایی فنی و عمران ناحیه 4 شهرداری منطقه 18 در محل حاضر و نسبت به رفع خطر اقدام کردند. اقدامات انجام گرفته در محل شامل رفع گرفتگی، تعویض لوله آسیب دیده و جایگزین کردن لوله نو و ادامه عملیات برای جلوگیری از نشست، ریختن بتن در اطراف کول چاه جذبی بوده است.

خسروی با تاکید بر اینکه تا انتها روز این مشکل رفع می گردد گفت: بر همین اساس عملیات عمرانی در این محل تا قبل از انتها امروز یکشنبه 9 مردادماه امسال به اتمام خواهد رسید و معبر بازگشایی می گردد.

رفع خطر از فرونشست در منطقه 19

سرپرست شهرداری منطقه 19 هم درباره رفع خطر کامل فرونشست زمین به مساحت 9 مترمربع و عمق 2 متر واقع در ناحیه 1 خیابان میعاد جنوبی کوچه 71 که بر اثر بارندگی و شکستگی لوله اتفاق افتاده بود، شرح داد: پدیده فرو نشست زمین از معضلات اخیر این روز های مرکز است که با توجه به حساس بودن و خطر آفرین بودن آن، گشت های مستمر اکیپ های اجرایی پس از مشاهده فرونشست آسفالت در کوچه 71 خیابان میعاد جنوبی نسبت به ایمن سازی این معبر اقدام کردند.

او با اشاره به تدارک برنامه های مختلف درخصوص پایش منطقه برای پیشگیری و کاهش بحران گفت: با حضور عوامل ناحیه در اسرع وقت با اجرای عملیات بتن ریزی و لوله گذاری اقدامات لازم برای هم سطح سازی صورت پذیرفت و پس از انتها بارندگی ها این معبر آسفالت خواهد شد.

به گفته این مسئول در پی فرو نشست این زمین هیچ خسارتی از طریق نقلیه شهروندان و عابران پیاده وارد نشده است.

منبع: فرارو

به "فرونشست زمین و آبگرفتگی در منطقه ها 18 و 19 تهران پس از بارندگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرونشست زمین و آبگرفتگی در منطقه ها 18 و 19 تهران پس از بارندگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید