لوله کشی پکیج، گاز و هر آنچه باید بدانید

به گزارش وبلاگ باران علم، همه موتورخانه های پرسروصدایی که در اطراف تان می بینید، درحال جایگزین شدن با پکیج های دیواری هستند. به همین دلیل درخواست برای خدمات لوله کشی شوفاژ و لوله کشی پکیج روز به روز بیشتر می شوند.

لوله کشی پکیج، گاز و هر آنچه باید بدانید

به گزارش وبلاگ باران علم، بنابر اعلام خدمت از ما، پکیج های دیواری فقط کوچک و کم صداتر نیستند؛ آنها کارایی بهتری دارند و بیشتر نیز عمر می کنند. در ادامه شرایط انجام اینکار و نیازمندی های آن، از جمله نکات لوله کشی گاز را توضیح می دهیم.

همچنین، هزینه لوله کشی پکیج و گاز و روش پیدا کردن بهترین متخصصان این حوزه را بررسی می کنیم؛ تا بتوانید پروژه خود را با اطلاعات کامل آغاز کنید و آن را به کارشناسان قابل اعتماد بسپارید.

چه موقع به لوله کشی پکیج و شوفاژ نیاز داریم؟

به زبان ساده، هر زمان که احساس کنید آماده بهره مندی از مزایای پکیج هستید، می توانید لوله کشی شوفاژ و پکیج را انجام دهید. به تازگی تقریبا تمام پیمانکاران ساختمان های نوساز سراغ همین گزینه می فرایند.

اما اگر ساختمان شما موتورخانه دارد، در صورتی که مایل باشید، می توانید در فرایند بازسازی و نوسازی سیستم گرمایشی، اقدام به لوله کشی پکیج کنید:

استقلال واحدهای مسکونی در تامین گرمایش محیط، اندازه آب گرم مصرفی و سایر تنظیمات

عدم نیاز به هزینه شارژ ماهانه برای نگهداری، سرویس و تعمیر

تجربه راندمان و امنیت بالاتر و همچنین مصرف بهینه انرژی

انواع روش های لوله کشی شوفاژ

روش لوله کشی شوفاژ را در هرمرحله می توان به دسته های مختلفی تقسیم کرد. مثلا در مرحله اول، روش اینکار یا انشعابی خواهد بود (اگر لوله کشی آب هم انشعابی باشد)، یا کلکتوری (تنها در ساختمان های درحال ساخت یا بازسازی).

وقتی این موضوع معین شد، لوله کشی رادیاتور شوفاژ را می توان به روش های زیر انجام داد:

لوله کشی پکیج توکار، که پس از پوشیده شدن با مصالح مناسب، ظاهری تروتمیز به فضا می دهند. در این روش لوله های پنج لایه بهترین انتخاب هستند، و دوام و امنیت بالایی دارند.

لوله کشی پکیج روکار، که لوله های سفید انجام می شود و بسیار متداول است. این لوله ها را پس از پایان کار می توان با داکت برق پوشاند، تا زیبایی محیط تحت تاثیر قرار نگیرد.

از دید دیگری می توان روش لوله کشی را برحسب نوع لوله های به کار رفته دسته بندی کرد:

لوله کشی با لوله فلزی، که وزن بالایی دارد و در آینده نیز دچار زنگ زدگی خواهد شد.

لول کشی با لوله پلیمری، که وزن لوله های فلزی را ندارد، اما رسوبات را به مرور جذب می کند.

لوله کشی با لوله پنج لایه، که انعطاف و امنیت بالایی را به لوله کشی رادیاتور شوفاژ شما می دهد.

نکات مهم در لوله کشی شوفاژ و پکیج

توجه به نکات مهم در لوله کشی پکیج هم کارایی دستگاه را بالا می برد، هم احتمال بروز ایراد را به حداقل می رساند. اولین نکته انجام لوله کشی به گونه ای است که محل نصب دستگاه در بهترین حالت ممکن باشد.

پکیج را در مکان های مختلفی می توان نصب کرد؛ اما در هرمکان باید استانداردهایی رعایت شود. مثلا لوله کشی پکیج در آشپزخانه نباید بالای وسایل گرمایشی مانند اجاق گاز انجام شود.

همچنین، لوله کشی باید طوری انجام شود که پکیج باید حداقل یک متر از دیوار روبه رو، 15 سانتی متر از دیوار کناری و 1.2 متر با زمین فاصله داشته باشد. یک نکته حیاتی دیگر توجه به جهت لوله کشی است.

اینکار باید با توجه به نقشه، محل قرارگیری رادیاتور و طرح شبکه لوله کشی پکیج انجام شود. جهت بهینه با حداقل پیج وخم، با لوله مناسب و بدون نفوذ هوا، به جریان مطلوب آب و کارکرد صحیح سیستم کمک می کند.

قیمت لوله کشی پکیج

معمولا هزینه لوله کشی پکیج با توجه به وسعت پروژه و مصالح مدنظر شما برای اجرای آن معین می شود. این هزینه ها با توجه به نرخ اتحادیه محاسبه شده و نهایتا اجرت متخصص به آن اضافه خواهد شد.

اگر بخواهیم عوامل را به صورت جزئی نام ببریم، می توانیم به نوع پکیج، متراژ لوله کشی، جنس و برند لوله ها و اتصالات استفاده شده، نوع لوله کشی (روکار یا توکار) و … اشاره کنیم.

(در ادامه توضیح خواهیم داد چگونه می توانید هزینه لوله کشی پکیج و لوله کشی گاز را با دقت برآورد کنید)

انواع روش های لوله کشی گاز خانگی

لوله کشی گاز ساختمان به دو روش روکار یا توکار انجام می شود. چیزی که این مسئله را معین می کند انتخاب شما نیست، بلکه اقتضای پروژه است؛ یعنی مواردی از جمله نقشه و محل لوله کشی.

لوله کشی گاز خانگی تقریبا همیشه به صورت توکار انجام می شود؛ هرچند که قیمت لوله کشی گاز به صورت روکار کمتر است. اما اگر ساختمان آماده باشد، یا لازم باشد به لوله ها دسترسی داشت، پروژه روکار انجام می شود.

بهترین لوله برای لوله کشی گاز توکار نمونه های فولادی سیاه از نوع بدون درز و یا درزدار با معینات استاندارد است. برای پروژه های روکار هم باید از اتصالات و لوله های فولادی سیاه استفاده کرد.

هزینه لوله کشی گاز ساختمان چطور معین می شود؟

مشابه با حالت قبل، قیمت لوله کشی گاز هم در وهله اول با توجه وسعت پروژه (و در نتیجه هزینه خرید لوله، اتصالات، شیرآلات و سایر تجهیزات لازم) و اجرت متخصص لوله کش معین می شود.

این هزینه ها نیز با توجه به تعرفه لوله کشی گاز 1400 محاسبه می شود. اما در برخی شرایط، مثلا کمتر بودن متراژ پروژه از حدی معین، ممکن است هزینه کمی بیشتر شود.

برای برآورد رایگان قیمت لوله کشی گاز و پکیج از طریق متخصصان شهرتان می توانید از خدمت از ما کمک بگیرید. در کنار استعلام قیمت در این بازار آنلاین، می توانید با توجه به سوابق هر متخصص و نظر مشتریان پیشین درباره آنها، بهترین فرد را برای پروژه تان انتخاب کنید.

پایانی رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "لوله کشی پکیج، گاز و هر آنچه باید بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لوله کشی پکیج، گاز و هر آنچه باید بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید