مطالعه یا اجرایی شدن 5 خط آهن عظیم کشور در فارس

به گزارش وبلاگ باران علم، خبرنگاران/فارس مدیرکل راه و شهرسازی استان فارس خاطرنشان کرد که 5 طرح عظیم خط آهن کشور در استان فارس وجود دارد که بخشی از آنها اجرا شده و بخشی هم در حال انجام یا در دست مطالعه است.

مطالعه یا اجرایی شدن 5 خط آهن عظیم کشور در فارس

جعفر زاهدی در جلسه آنالیز پروژه خط آهن شیراز- اهواز صحبت می کرد، گفت: خط آهن شیراز اصفهان اجرایی شده و طرح های خط آهن یزد-اقلید ، شیراز به بوشهر، گل گهر به شیراز، شیراز به جهرم، جهرم به لار و لار به بندعباس هم در دست مطالعه یا اجرا است.

به گزارش وبلاگ باران علم به نقل از اداره کل راه و شهرسازی فارس، زاهدی با یادآوری اینکه حدود 95 درصد از کل جابه جایی بار و مسافر در فارس به وسیله جاده انجام می گردد، به آمار حوادث جاده ای اشاره و افزود: دولت در موضوع ایجاد و توسعه زیرساخت حمل و نقل ریلی بسیار مصمم است.

زاهدی در عین حال گفت: با توجه به محدودیت های مالی کشور، باید سرمایه گذاران را تشویق کنیم که به وسیله فاینانس پروژه های عظیم ریلی را اجرا نمایند.

مدیرکل راه و شهرسازی فارس در مورد خط آهن شیراز به اهواز نیز گفت: این جهت ریلی به طول 520 کیلومتر خواهد بود و اجرای آن از توجیه مالی لازم برخوردار است و امیدواریم با توجه به کوشش مسئولان، در آینده نزدیک شاهد شروع عملیات اجرایی آن باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مطالعه یا اجرایی شدن 5 خط آهن عظیم کشور در فارس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مطالعه یا اجرایی شدن 5 خط آهن عظیم کشور در فارس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید