نیویورک تایمز: بسیاری از مقام های دولت بایدن با صنایع جنگ افزاری مرتبطند

به گزارش وبلاگ باران علم، یک روزنامه آمریکایی در تحلیلی نوشته بسیاری از اعضای تیم امنیت ملی دولت فعلی آمریکا مرتبطان صنایع جنگ افزاری هستند.

نیویورک تایمز: بسیاری از مقام های دولت بایدن با صنایع جنگ افزاری مرتبطند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ باران علم، یک روزنامه آمریکایی در تحلیلی گزارش داده بسیاری از اعضای ارشد تیم امنیت ملی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا ارتباطات نزدیکی با شرکت های صنایع جنگ افزاری دارند.

روزنامه نیویورک تایمز گزارش داده، به عنوان مثال، لوید آستین که از سوی بایدن به عنوان وزیر دفاع منصوب شده جزو اعضای هیئت رئیسه شرکت ریتیان است که یکی از بزرگترین شرکت های تولیدنمایندگان تجهیزات هوا-فضا در دنیا است.

مطابق این گزارش کاثلین هیکس، معاون وزیر دفاع آمریکا از همکاران مرکز مطالعات راهبردی و بین المللی بوده که منابع مالی اش توسط شرکت های نورثرات گرومن، بوئینگ و لاکهید مارتین تأمین می گردد.

نیویورک تایمز نوشته بیش از 12 نفر از اعضای دولت بایدن، از جمله مشاور ارشد او در شورای امنیت ملی با مرکز امنیت جدید آمریکا (CNAS) مرتبطند. این اندیشکده، بین سال های 2014 تا 2019 نسبت به تمام اندیشکده های دیگر آمریکایی بودجه بیشتری از شرکت های دفاعی دریافت نموده است.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه دولت بایدن هم قبل از انتصابش به این سمت، مشاور یک شرکت خصوصی فعال در زمینه های دفاعی و بخش هوا-فضا بوده است.

نیویورک تایمز نوشته هیچ یک از اینها به معنی آن نیست که بایدن و مشاورانش در جهت منافع ملی آمریکا کار نمی نمایند اما باورهای آنها درباره منافع آمریکا در اکوسیستمی شکل گرفته که مجمتع نظامی-صنعتی قدرت بی حد و حصری در آن دارد.

در انتها گزارش نیویورک تایمز آمده است: مقابله با آن قدرت، نیازمند یک جنبش جمعی خواهد بود. سال 1967، مارتین لوترکینگ دباره شرهای سه گانه نژادپرستی، استعمار مالی و نظامی گری هشدار داد.

نیویورک تایمز بر همین اساس بودجه دفاعی آمریکا را مضحک خوانده و از جو بایدن خواسته آن را کاهش دهد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "نیویورک تایمز: بسیاری از مقام های دولت بایدن با صنایع جنگ افزاری مرتبطند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک تایمز: بسیاری از مقام های دولت بایدن با صنایع جنگ افزاری مرتبطند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید