کارشناسان چهره دیجیتالی یک مرد مصری متعلق به 35 هزار سال پیش را آشکار کردند

به گزارش وبلاگ باران علم، کارشناسان برزیلی توانستند با استفاده از تصویربرداری دیجیتالی، چهره مردی مصری را که حدود 35 هزار سال پیش زندگی می نموده، آشکار نمایند.

کارشناسان چهره دیجیتالی یک مرد مصری متعلق به 35 هزار سال پیش را آشکار کردند

به گزارش یورونیوز، برای این کار، مواسیر الیاس سانتوس (باستان شناس برزیلی) به همراه سیسرو مورائس (متخصص طراحی سه بعدی) از بقایای اسکلت مردی که در یک سایت باستان شناسی در مصر پیدا شده بود استفاده کردند و پیروز شدند تصویر دیجیتالی او را بازسازی نمایند.

اسکلت این مرد در سال 1980 میلادی در دره نیل کشف شد و گمان می رود متعلق به حدود 35 هزار سال پیش باشد.

تحقیقات بیشتر روی این اسکلت نشان داد که احتمالا متعلق به یک مرد آفریقایی بوده که در زمان مرگ بین 17 تا 29 سال سن داشته است.

برای بازسازی دیجیتالی چهره این مرد، از تکنولوژی فتوگرامتری استفاده شد که فرآیند استخراج اطلاعات سه بعدی از عکس ها است.

کارشناسان این تیم، پس از مشاهدۀ بقایای اسکلت مرد آفریقایی در موزه ملی تمدن مصر در قاهره، ابتدا ویدئو هایی از جمجمه این مرد تهیه کردند و سپس آن ها را تبدیل به عکس کردند تا بتوانند در تشریح فتوگرامتری استفاده نمایند.

با توجه به اینکه این اسکلت بیش از 30 هزار سال عمر دارد، باستان شناسان امیدوارند از این مسیر، به درک بهتری از تکامل انسان برسند؛ از جمله اینکه، با وجود آنکه فک انسان در آن موقع قوی تر از انسان امروز بوده، اما چهره انسان های امروزی با انسان های 30 هزار سال پیش فرقی نداشته است و به گفتۀ مورائس اگر مرد آن دوران می توانست امروز در خیابان راه برود، مردم هیچ تفاوتی میان او و دیگران نمی دیدند.

منبع: فرارو

به "کارشناسان چهره دیجیتالی یک مرد مصری متعلق به 35 هزار سال پیش را آشکار کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناسان چهره دیجیتالی یک مرد مصری متعلق به 35 هزار سال پیش را آشکار کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید