گروه های فراخوان شده مکلف هستند رویداد های اقتصادی را در سامانه اقتصادیاتی ثبت نمایند

به گزارش وبلاگ باران علم، معاون سازمان امور مالیاتی گفت: از ابتدای سال اصناف و گروه های فراخوان شده برای نصب صندوق مکانیزه فروش و کارتخوان مالیاتی مکلف به اجرای تکالیف هستند و این موضوع ارتباطی با کرونا ندارد.

گروه های فراخوان شده مکلف هستند رویداد های اقتصادی را در سامانه اقتصادیاتی ثبت نمایند

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ باران علم محمود علیزاده معاون سازمان امور اقتصادیاتی در خصوص مشمولان نصب صندوق مکانیزه فروش و ثبت کارتخوان های اقتصادیاتی گفت: از ابتدای سال 99 اصناف و گروه های فراخوان شده مکلف هستند رویداد های اقتصادی خود را در سامانه اقتصادیاتی ثبت نمایند و اگر این اتفاق رخ ندهد مشمول جریمه خواهند شد.

معاون حقوقی و فنی سازمان امور اقتصادیاتی در پاسخ به این سوال که در شرایط کرونا امکان ثبت نام وجود نداشت، اعلام کرد: ثبت نام یا عدم ثبت نام ارتباطی با مسئله کرونا نداشت چرا که آخرین مهلت مربوط به دی ماه بود و آن زمان ویروس کرونا مطرح نبود. این اقدام به موجب قانون از ابتدای سال 99 اجرایی خواهد شد و همه گروه ها مکلف هستند تا از پایانه فروشگاهی و پوز استفاده نموده و تمام رویداد ها امر دخل و خرج و هزینه ها و سایر مباحث را ثبت نمایند تا مشمول جریمه نشوند.

علیزاده در خصوص جلسه با نظام پزشکی و حمایت اقتصادیاتی از پزشکان توضیح داد: در این راستا یک جلسه گذاشتیم، اما در خصوص بسته حمایتی اقتصادیاتی تصمیمی گرفته نشد. پزشکانی که طبق بند یک تبصره 6 بودجه تمکین نموده باشند سازمان امور اقتصادیاتی تمهیدات و تسهیلاتی را همان طور که بقیه اصناف و گروه ها اعطا می نماید به این افراد نیز خواهد داد. باید توجه داشت که مابقی نیز باید به قانون تمکین نمایند و انتظار تسهیلات نیز نداشته باشند.

وی اضافه کرد: سامانه سازمان اقتصادیاتی باز است و درصورتی که مودیان پیروز به ثبت نام نشده اند می توانند اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "گروه های فراخوان شده مکلف هستند رویداد های اقتصادی را در سامانه اقتصادیاتی ثبت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گروه های فراخوان شده مکلف هستند رویداد های اقتصادی را در سامانه اقتصادیاتی ثبت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید