280 میلیون دلار بیتکوین در معرض نابودی!

به گزارش وبلاگ باران علم، یکی از دارندگان عظیم بیتکوین در معرض از دست دادن بخش زیادی از ثروتش قرار گرفته است.

280 میلیون دلار بیتکوین در معرض نابودی!

به گزارش وبلاگ باران علم به نقل از سی ان بی سی، جیمز هاولز 35 ساله از انگلستان یک مهندس کامپیوتر است که از سال 2013 مشغول استخراج بیتکوین بوده اما ممکن است که ثروت هنگفت وی به دلیل ناتوانی اش در بازیابی اطلاعاتش بر باد رود. وی اکنون هشت بار رمز ورود به کیف پول الکترونیکی خود را نادرست وارد نموده است اما اکنون با یاری متخصصان بازیابی اطلاعات در کوشش است تا رمز عبور خود را پیدا کند.

هاولز 7500 بیتکوین در کیف پول خود دارد که ارزش آن ها در مجموع رقمی حدود 280 میلیون دلار برآورد می گردد. او اکنون 25 درصد این مبلغ را به عنوان جایزه برای کسی در نظر گرفته است که بتواند رمز عبور را پیدا کند.

با وجود اینکه کوشش هایی برای بازیابی این اطلاعات صورت گرفته اما بسیاری از کارشناسان معتقدند که شانسی برای احیای اطلاعات وجود ندارد. هاولز با بیان اینکه بسیاری از شرکت ها تقاضای وی را برای همکاری در یافتن رمز عبور رد نموده اند، گفت: تاجایی که می دانم بسیاری از شرکت ها امیدی به بازیابی اطلاعات ندارند.

در ماه های اخیر ارزش بیتکوین رکوردهای متوالی را به ثبت رسانده است تا جایی که تنها در ماه ژانویه تا 42 هزار دلار نیز پیشروی کرد. هاولز تنها کسی نیست که ثروت بادآوره ای را از دست داده است: نشریه نیویورک تایمز پیشتر در گزارشی اعلام نموده بود یک برنامه نویس آلمانی مقیم سان فرانسیسکو، 7002 بیتکوین معادل 267.8 میلیون دلار در اختیار دارد که به دلیل فراموش کردن رمز عبور کیف پولش امکان دسترسی به آن ها را ندارد. شبکه بیتکوین غیر متمرکز است و به همین دلیل امکان بازیابی اطلاعات در آن تقریبا غیر ممکن است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "280 میلیون دلار بیتکوین در معرض نابودی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "280 میلیون دلار بیتکوین در معرض نابودی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید