احزاب و گروه های سیاسی برای برون رفت از مسائل دست به دست هم دهند

به گزارش وبلاگ باران علم، رئیس فراکسیون پاسخگویی مجلس شورای اسلامی گفت: شرایط مالی جامعه امروز مهم ترین اولویت است و باید با همکاری جریانات سیاسی و احزاب به دنبال برنامه ای کارشناسی برای برون رفت از وضع موجود باشیم.

احزاب و گروه های سیاسی برای برون رفت از مسائل دست به دست هم دهند

علی بختیار در گفت وگو با وبلاگ باران علم، درباره اولویت های کشور در شرایط کنونی و نقش احزاب و گروه های سیاسی، اعلام کرد: این روزها شاهد هستیم که کسب و کارها یکی پس از دیگری فعالیت خود را از سرگرفته و ما در حال عبور از بحران کرونا هستیم. این بیماری می توانست بیش از این سلامتی جامعه را مخاطره کند و تلفات بیشتری را از ما بگیرد اما خوشبختانه با مدیریت نسبتا صحیح توانستیم تهدید این ویروس را به حداقل برسانیم.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار کرد: اما آنچه که شاخص است این ویروس تاثیر جدی بر روی اقتصاد گذاشته و کسب و کارها به شدت آسیب دیده اند. اکنون آنچه که باید در اولویت تمام بخش ها باشد، مدیریت دوران پساکرونا و به حداقل رساندن تبعات این ویروس است. به دنبال این ویروس بخش های مختلفی از جمله گردشگری و مشاغل وابسته به آن به شدت متضرر شدند که احتیاج به توجه ویژه دارند.

رئیس فراکسیون پاسخگویی مجلس درباره نقش احزاب و گروه های سیاسی برای برون رفت از وضع موجود، توضیح داد: بر اساس قاعده احزاب و گروه های سیاسی باید در تمام شرایط فعالیت های صنفی و تشکیلاتی خود را داشته و برای گره گشایی از مسائل برنامه ارائه دهند. اینکه صرفا احزاب در زمان انتخابات سربرآورده و برای نامزد خود تبلیغات نمایند قابل قبول نیست. باید برنامه هایی متناسب با شرایط کشور از سوی احزاب ارائه شده و نقدهای کارشناسی برای حل مسائل صورت گیرد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه دغدغه احزاب و تشکل های سیاسی باید مسائل مردم باشد، گفت: اگر احزاب و تشکلات برخاسته از درون مردم باشند باید با بهره گیری از نظرات صاحب نظران و کارشناسان در جهت اندیشه سیاسی خود به دنبال برنامه برای برطرف دغدغه های مردم باشند.

این عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه با اشاره به عدم مقبولیت رقابت های سیاسی در شرایط کنونی، اعلام کرد: رقابت سیاسی در همه ادوار و در همه کشورها با توجه به شکل گیری دو نوع اندیشه سیاسی باز و بسته وجود داشته و دارد اما در کشور ما رقابت ها بسیار سنگین شده و کار به تخریب کشیده است. عده ای با نام رقابت دست به هرکاری می زنند تا جریان مقابل خود را از بالا به پایین بکشند. مطرح کردن حرف ها و مسائلی که مستندی نداشته و ناصحیح هستند می تواند اعتماد عمومی را نسبت به مسئولان و حاکمیت به چالش بکشد.

بختیار در پایان گفت: همه جریان ها و تشکل های سیاسی باید منافع ملی را در اولویت قرار داده و به فکر راه چاره باشند. در کشمکش های سیاسی بین احزاب و جریان ها راه چارهی برای مسائل کشور پیدا نمی گردد. باید در این روزها دست به دست هم داده و به دنبال راه چارهی برای برون رفت از مسائل باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "احزاب و گروه های سیاسی برای برون رفت از مسائل دست به دست هم دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احزاب و گروه های سیاسی برای برون رفت از مسائل دست به دست هم دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید